O poliţistă a accidentat un pieton, după ce a fost lovită de altă maşină
- Scris de politiarutiera3
- Imprimare

O poliţistă a lovit, miercuri, un pieton aflat în traversarea regulamentară a străzii, din cauză că maşina acesteia a fost lovită de un alt autoturism.
"Conducătorul unui autoturism, un bărbat de 44 de ani, din municipiul Dej, a intrat în coliziune faţă-spate, cu un autoturism condus de o tânără de 29 de ani, poliţist în cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Cluj, care în acel moment se afla oprit pentru acordarea de prioritate unui pieton angajat în traversarea străzii. În urma impactului, autoturismul condus de tânără a fost proiectat şi a acroşat o persoană angajată în traversarea regulamentară a străzii", informează IPJ Cluj.
Potrivit sursei citate, în urma evenimentului, pietonul de 64 de ani şi tânăra de 29 de ani au fost transportaţi la o unitate medicală în vederea acordării îngrijirilor de specialitate.
Articole înrudite
- Doi morţi într-un accident produs pe DN 1H în Sălaj
- Accident în care a fost implicată o autospecială de Poliţie, cu semnalele acustice şi luminoase în funcţiune
- Un jandarm care a acţionat din gelozie a incendiat mai multe mașini
- Accident rutier soldat cu decesul unui biciclist şi rănirea a două persoane
- Tânără accidentată pe trecerea de pietoni, în Piatra-Neamţ