O femeie a murit, alta grav rănită după ce a lovit un gard de beton
- Scris de politiarutiera3

O femeie în vârstă de 32 de ani a murit şi o alta a fost rănită în urma unui accident rutier care a avut loc, în noaptea de marţi spre miercuri, în judeţul Neamţ, a anunţat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU), Adrian Rotaru.
Potrivit acestuia, cele două persoane se aflau într-un autoturism care a lovit violent un gard de beton din satul Ruseni, comuna Borleşti.
În urma impactului, cele două victime au rămas încarcerate, având nevoie de intervenţia echipei de descarcerare pentru a fi scoase din maşină.
"Una dintre persoane, conştientă, a fost preluată de echipajul Serviciului Judeţean de Ambulanţă. Cealaltă persoană era inconştientă, fiind efectuate manevre de resuscitare. Ulterior a fost declarat decesul", a afirmat Rotaru.
Articole înrudite
- Doi morţi într-un accident produs pe DN 1H în Sălaj
- Accident în care a fost implicată o autospecială de Poliţie, cu semnalele acustice şi luminoase în funcţiune
- Un jandarm care a acţionat din gelozie a incendiat mai multe mașini
- Accident rutier soldat cu decesul unui biciclist şi rănirea a două persoane
- Tânără accidentată pe trecerea de pietoni, în Piatra-Neamţ