Logo
Imprimă această pagină

Cinci mașini implicate în accident. Gravidă, la spital

Cinci mașini implicate în accident. Gravidă, la spital

Două persoane, între care o femeie gravidă, au fost transportate la spital, miercuri, în urma unui accident rutier produs în judeţul Mureş, în acesta fiind implicate cinci maşini. Din această cauză, traficul la ieşirea din Reghin spre Gurghiu a fost blocat.


Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Mureş, un accident rutier a avut loc, miercuri, la ieşirea din Reghin spre Gurghiu, fiind soldat cu şase victime.

 

Reprezentanţii ISU Mureş au spus că, dintre acestea, o femeie însărcinată în opt luni şi încă o persoană au fost transportate la spital pentru investigaţii medicale.

Potrivit Poliţiei Judeţene Mureş, în accident au fost implicate cinci maşini, cauza probabilă fiind o depăşire neregulamentară.

Traficul pe DJ 153C a fost blocat, iar poliţiştii fac cercetări la faţa locului pentru a se stabili cum s-a întâmplat accidentul

Articole înrudite

Copyright © PolitiaRutiera.ro. Toate drepturile rezervate.