Buna ziua,
Am avut un eveniment minor cu un alt autovehicul eu circuland pr str erou iancu nicolae (drum cu prioritate) celalalt autovehicul iesind de pe o strada care avea cedeaza trecerea accidentul a fost minor doar zgarieturi pt ca ma deplasam cu 20 km (abia plecam de la trecerea de pietoni)
M am prezentat la politia voluntari relatand evenimentul celalalt sofer nu a vrut sa vina!L a gasit dupa 4 luni!Doamna care conducea masina era singura in acel moment, cand s a dus sa dea declaratia a fost cu sotul ei (fapt confirmat de catre unul dintre lucratorii de la politie) care a invatat o ce sa scrie!
Declaratia mea mi a luat o un politist apoi ne a audiat altul iar in final procesul verbal la incheiat alt polistist care a scris in procesul verbal ca am depasit un RATB si am intrat pe constrasens......si m a scos vinovat de producerea accidentului si mi a luat carnetul pt 2 luni
Intrebandu l pe politist care este vina mea , de unde stie ca am depasit un RATB, cum puteam depasi un RATB cand eu abia plecasem de la trecerea de pietroni, etc etc nu facea decat sa spuna "nu ma intereseaza mergeti la buftea si judecati va"
este normal???ce pot eu sa fac???