Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Bancuri cu politisti

  1. #1
    Soldat Fruntas
    Puncte: 2.411, Nivel: 31
    Progres nivel: 74%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 39
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    20
    Puncte
    2.411
    Nivel
    31
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Bancuri cu politisti

    Intrebare: De ce se cearta doi politisti, atunci cand se suie pe o motocicleta?
    Raspuns: Pentru ca ambii vor sa ocupe locul de la geam!...

    ************************************

    Intr-o zi, intr-un bar intra un tip imbracat in rosu, scoate un pistol si ii spune barmanului:
    - Stii cine sunt eu?
    - Nu, domnule! raspunse ingrozit acesta.
    - Eu sunt Marele Bou Rosu.
    Acestea fiind zise, tipul paraseste barul.
    A doua zi, intra in bar alt tip, imbracat in alb.
    - Stii cine sunt eu? il intreba pe barman.
    - Nu, domnule...
    - Eu sunt Marele Bou Alb, spuse acesta si pleca.
    A treia zi, in bar isi facu aparitia un tip imbracat numai in albastru. Barmanul, care invatase lectia de la ceilalti doi, ii spuse:
    - Domnule, eu stiu cine esti dumneata. Dumneata esti Marele Bou Albastru.
    - Bai, tampitule, zise individul, in timp ce-i cara la bastoane cu nemiluita, nu ma mai cunosti? Eu sunt sectoristul!...

    *******************************************

    Un politist observa o batrina pe strada, mergand pe langa o bicicleta. Se duce la ea si o intreaba:
    - Doamna, unde va duceti?
    Batrina raspunse:
    - La cimitir!
    - Bine, doamna, dar cine va mai aduce bicicleta inapoi?

    *********************************************

    Un politist opreste o blonda si ii cere sa prezinte Cartea de Identitate. Blonda intreaba ce-i aceea. Politistul ii raspunde:
    - O cheatie asa, mai patratoasa, cu chipul tau pe el.
    Blonda intelege ceva, scotoceste in geanta, scoate o oglinda de buzunar, se uita putin si o intande politistului. Acesta priveste si el si zice:
    - Da' de ce n-ai zis ca esti si tu politist?!?...

    *************************************************

    Un politist opreste un autoturism si ii spune domnului de la volan:
    - Felicitari! Ati castigat 5.000,00 de RONi pentru ca purtati centura de siguranta. Ce veti face cu banii?
    - Pai, cred ca ... imi voi lua permisul de conducere!
    Atunci, sare sotia sa:
    - Nu-l ascultati! Asa face el, cand e beat!
    Un om din spate:
    - Stiam eu ca nu o sa ajungem prea departe cu masina asta furata!...
    La care, se aude o voce din portbagaj:
    - Ce, am trecut deja granita?!?...

    *************************************************

    Un politit opreste pe unul fara centura de siguranta:
    - Ba', iti dau o amenda acuma daca nu imi raspunzi corect la doua intrebari, de nu-ti mai revii!... Auzi, fii atent la problema: doua faruri..., noaptea..., viteza mare...; ce e?!?
    Soferul:
    - O masina!
    Politistul:
    - Da, ma' da!... Dar ce masina? Ca poate sa fie un Ferrari, un Lambogini, un Mercedes!...
    - ?!?...
    Politistul:
    - Bine ma', nu stii! A doua intrebare: un far..., noaptea..., viteza mare...; ce e?!?
    Soferul:
    - O motocicleta!
    Politistul:
    - Da, ma', da!... Dar ce motocicleta!?? Ca poate sa fie Kawasaki, Suzuki, Harley Davidson!...
    Soferul, vizibil disperat:
    - Si daca eu va pun dumneavoastra o intrebare si nu stiti sa imi raspundeti corect, scap de amenda?
    - Da, ma'!... Ia zi-i!...
    - Pai, mergeti cu masina si pe partea dreapta a drumului vedeti o domnisoara; fusta mini..., frumoasa..., fardata..., rujata..., se joaca cu geanta in mana!... Ei, ce e?!?
    Politistul:
    - Pai, e o curva!... Soferul:
    - Da, da!... Dar poate sa fie sotia ta, mama ta,sora ta!...

    ************************************************** ***************

    Intrebare: Dintre doi politisti care fac pipi, care are jetul mai puternic?
    Raspuns: Ala care are slitul desfacut!

    ************************************************** ****************

    Intr-o mare intersectie din Bucuresti, doi politisti opresc un carutas .
    - Ba', omule, unde te duci tu cu caruta? Stii ca nu ai voie in capitala?
    - Ma duc la Politia Circulatiei, ca am auzit ca este vacant un post de politist!
    - Daaaa?!? Da' tu cate clase ai, ma', omule?
    - Pai, patru!
    Atunci, politistii ii scot caschetele, si le izbesc de caldaram, zicand cu naduf:
    - Fir-ar a' dracului, iar ne vine un sef!...

    ************************************************** ******************

    Intrebare: Care este asemanarea dintre un politist si o balega?
    Raspuns: Ambii stau in mijlocul drumului si dezgusta participantii la trafic!...

    ************************************************** *********************

    O fetita isi cumpara o sticla de suc si, neputand sa o deschida, cere ajutorul unui politist:
    - Domnule politist... Ma puteti ajuta sa deschid sticla de suc?
    Politistul ia sticla fetitei in mana si urla:
    - Politia! Deschideti imediat!...

    ************************************************** ************************

    Un politist de la Circulatie, in intersectie, la datorie... De pe trotuar, un oarecare ii striga:
    - Dom' politist, nu aveti un ceas? Nu-mi spuneti cat e ceasul?
    Politistul este vadit deranjat de faptul ca este suparat deranjat. Totusi, incercand sa mimeze calmul, ii raspunde:
    - Sapte fara un sfert.
    - Multumesc!... La sapte fix sa veniti sa ma pupati in fund!
    Politistul, rosu de furie, lasa circulatia si alearga dupa individ sa-l prinda. Si fuge, si fuge ... Intr-o statie de autobuz, cand aproape ca pune mana pe individ, oamenii intreaba:
    - De ce il alergati asa, domnule politist? E hot sau criminal? Ce a facut?
    - Pai, m-a intrebat cat e ceasul; eu i-am zis ca e spte fara un sfert iar el mi-a raspuns ca la sapte fix sa ma duc sa-l pup in fund!...
    - Pai, atunci, domnule politist, nu mai are sens sa alergati asa, ca disperatul!... E doar sapte fara zece!...

    ************************************************** ****************************

    Intrebare: Ce fac politistii, atunci cand vad o barca, pe un lac?
    Raspuns: Isi baga capul sub apa, sa-i vada si ei rotile!

    ************************************************** ******************************

    Un politist alerga dupa un hot. Hotul intra intr-un bloc, lua liftul si incepu sa urce. Politistul se aseza in fata usii liftului si incepu sa planga.
    - De ce plangi, nene politistule? intreba un baietel.
    - Un hot a intrat in lift si nu pot sa-l scot de acolo.
    - Pai, cheama liftul!
    - Liftuleee! Liftuleee!...incepu sa racneasca politistul.
    - Nu asa, nene, cu degetul..
    Politistul isi baga un deget in gura si striga mai departe:
    - Liftuleee! Liftuleee!...

    ************************************************** ***************************************

    Doi politisti intra intr-o papetarie si unul spune vanzatorului:
    - Aveti cerneala pentru clasa a V-a?
    Celalalt, ca sa nu ramana mai prejos, intreaba si el:
    - Puteti sa imi dati un glob pamantesc al Romaniei?!?...

    ************************************************** ***************************************

    Intrebare: De cati politisti e nevoie sa inlocuiasca un bec ars?
    Raspuns: De 6! Unul ca sa tina in mana becul, patru sa invarta masa ca sa se infileteze becul si al 6-lea sta de veghe, pentru ca sa nu vina curentul, surprinzandu-l pe cel de pe masa!...

    ************************************************** ****************************************

    Intrebare: Stiti de ce au politistii nasturi pe maneca hainei?
    Rapuns: Ca sa nu se poata sterge la nas cu ea!...

    ************************************************** ********************************

    Doi politisti, patruleaza in plin ger al Craciunului.
    Unul dintre ei isi tot freaca mainile si isi sufla in pumni. Celalalt il intreaba:
    - De ce iti tot freci mainile?
    - Ca mi-e frig...
    - Pai, baga-ti mainile in buzunar, ma'!
    - Da' acolo imi sunt manusile!...

    ************************************************** **********************************

    Un politist de la Circulatie opreste un sofer, care il intreaba, speriat:
    - De ce m-ati oprit? Rulam prea tare?
    - Nu, domnule!... Dar... zburati cam incet!...

    ************************************************** *************************************

    Intrebare: De ce merg politistii in misiune cu portbagajul plin de apa?
    Raspuns: Li s-a dat ordin sa aiba grija sa nu le moara sirena!...

    ************************************************** ***********************************

    Intrebare: De cati politisti este nevoie ca sa schimbe un bec?
    Raspuns: Pana mai acum catava vreme, de trei: unu' sa tina becul si doi sa invarta masa!... Dar acum, de cand au aflat ca pamantul se invirte, de unul singur!... Unul, care tine becul si asteapta sa se infileteze singur!...

    ************************************************** **************************************

    Intrebare: De ce merg politistii cu spatele, pe motorete?
    Raspuns: Pentru ca sa nu vada nimeni incotro o iau!...

    ************************************************** *************************************

    Intrebare: De ce au politistii creierul mare cat o nuca?
    Raspuns: Pentru ca-l umfla cu pompa!...

    ************************************************** **************************************

    Intrebare: Cum poti sa aduci creierul unui politist la dimensiunile unei jumatati de miez de nuca?
    Raspuns: Umflandu-l!...

    ************************************************** ****************************************

    Intrebare: De ce exact la intrarea int-un supermarket zac doi politisti morti?
    Raspuns: Pentru ca, pe usa, scrie 'Trageti'!...

    ************************************************** ********************************************

    Intr-o zi, pe la amiaza, doi politisti in patrulare...
    La un moment dat, unul dintre ei cade intr-un canal descoperit. Dupa ce iese cu greu din canal, lovit bine si murdar, zice:
    - Vai, Doamne!... Bina ca n-a fost pus capacul, ca -daca era- cum dracu mai ieseam!?!...

    ************************************************** *************************************************

    Un 'baiat-de-baiat' isi cumpara un BMW si iese cu el in probe pe autostrada Bucuresti-Pitesti... Pe la viteza de 150km/h ii apare o masina de politie in spate. Atunci, tipul se gindeste: 'o calc si scap'. Totusi, cand atinge 200km/h, incepe sa-i fie frica si se opreste... Politaiul vine la el si-i zice:
    - Auzi, ma', da-mi o scuza ca lumea si te iert!... Ca daca nu 'o calcai' tu asa, nu fugeam si eu cu 200!... Si chiar ca mi-a placut!...
    - Pai, stii sefu'... Mi-a fugit nevasta cu un politai si -atunci cand te-am vazut in spatele meu- am crezut ca mi-o aduci inapoi!...

    ************************************************** ************************************************** **

    Intrebare 1: Stiti de ce poarta politistii trese metalice?
    Raspuns 1: Ca sa auda cand ploua!...
    Intrebare 2: Dar stiti de ce poarta tresele metalice pe ambii umeri?
    Raspuns 2: Ca sa auda stereo!...

    ************************************************** **************************************************

    Un politist voia sa-si cumpere un aparat video. Merge intr-un magazin de electronice, vede unul care i-ar place si cheama vanzatorul, care ii spune:
    - Ne pare rau, dar aici nu servim politisti!...
    A doua zi, politistul revine imbracat civil si cu o mustata falsa. Dupa ce isi alege marfa, cheama vanzatorul si ramane surprins cand acesta ii spune:
    - V-am mai spus si ieri ca nu servim politisti!...
    Exasperat, politistul se duce, isi face operatie de schimbare de sex... si se intoarce dupa cateva zile cu o infatisare complet schimbata.
    Si acum vanzatorul ii spune:
    - Bine, dom'le... Dumneata chiar nu-ntelegi ca produsele din magazinul nostru nu sunt pentru politisti?!?...
    - Extraordinar, dom'le!... Da' cum iti dai tu seama ca sunt politist?!?...
    - Pai, foarte simplu!... Acela nu este un video, dom'le!... Este o masina de spalat!...

    ************************************************** ************************************************** *

    Aflati in patrulare, doi politisti gasesc o oglinda. Unul se apleaca, o ridica si -dupa ce o priveste- spune:
    - Ba' Marine, eu il cunosc pe asta!...
    - Ia, da-mi sa vad si eu!...
    - Ia, ma' Marine!...
    Marin priveste putin si spune indiferent:
    - Pai, e normal!... Eu sunt, ba' boule!...

    ************************************************** **********************************************

    Un mosulet necajit, vine la Politie, la ofiterul de serviciu:
    - Domnule politist, cineva mi-a furat bicicleta!
    - Era inca buna?
    - Da!... Mergeam cu ea la lucru...
    - Ati avut clopotel la ea?
    - Nu.
    - Frana de mana?
    - Nu.
    - Far si ochi de pisica?
    - Nu.
    - Pai, atunci am sa va fac un Proces Verbal cu 500.000 de lei amenda!...

    ************************************************** **************************

    Pe Transfagarasan, cu girofarul si cu sirena puse, urca -in marsarier- un 'Aro' al Politiei... Un batranel mai curios si mai curajos ii intreaba pe politistii din masina:
    - Da', bine, mai baieti... De ce urcati voi pe traseul acesta, atat de periculos, cu spatele?!?...
    - Pai, tataie, ne-am gindit ca -daca sus nu gasim loc de intors- mergand asa, cu spatele, vom putea veni la coborare cu fata.
    ... Dupa un timp, acelasi echipaj al Politiei coboara Transfagarasanul, tot in marsarier... Batranelul ii interpeleaza din nou:
    - Pai, bine, mai baieti... Acum de ce coborati tot cu spatele?
    - Pai, tataie draga... inchipuie-ti ca in varf am gasit loc de intors!

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++

    Doi politisti, de la paza unui aeroport discuta intre ei:
    Primul:
    - Mai, eu nu pot sa inteleg cum poate un terorist sa deturneze ditamai avionul!... Ia uite-l p-asta cat este de mare!...
    Al doilea:
    - Ma', da' tampit mai esti!... Pai, nu-l deturneaza atunci cand e la sol si mare ca asta, ci sus, in aer, cand se face mic de tot!...

    ************************************************** *****************************


    Doi politisti se intalnesc pe strada...
    Unul dintre ei intreaba:
    - Unde mergi, colega?
    - Pai, nu stiu!... Dar tu?
    - Sincer sa fiu, nu stiu nici eu!...
    - Pai, atunci hai pe aici, ca e mai aproape!...

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++


    Agentul de circulatie doreste sa afle cum s-a intamplat accidentul si spune soferului implicat:
    - Spuneti-mi cum s-a intamplat accidentul!...
    - Ei, foarte simplu! - raspunde conducatorul auto. Soacra-mea a cerut sa virez la stanga, sotia a dorit la dreapta, iar eu am incercat sa le multumesc pe amandoua!...

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++


    Doi politisti intra intr-un compartiment al unui tren si intreaba calatorul, care picotea:
    - Arme?... Bani?... Droguri?...
    - Nu, multumesc!... O cafea, va rog!...

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++


    Examen la Academia de Politie...
    Unuia dintre candidati ii cade intrebarea: 'Ce se intampla cu apa la 100 de grade Celsius?'
    Cum n-are nici cea mai vaga idee despre raspuns, candidatul mimeaza o durere de burta si ii cere voie examinatorului sa mearga putin la WC.
    Acolo, pune mana pe telefonul mobil si il suna pe taica-sau (care era mare colonel in Ministerul de Interne) si il intreaba:
    - Auzi, ba' tata, desi ziceai ca totul e aranjat, se pare ca astia vor sa ma termine!... Acu' ma intreaba ce face apa la 100 de grade Celsius!... Ia zi-mi tu repede, ca daca nu stiu am pierd examenul si va mai stau un an pe cap!...
    Dupa cateva momente de gandire, tatal-colonel ii raspunde:
    - Draga fiule, habar nu am ce se intampla cu apa la 100 de grade Celsius!... Dar, sunt absolut sigur ca la 90 de grade ... face un unghi drept!...


    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.015, Nivel: 28
    Progres nivel: 15%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 85
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.04.2010
    Postări
    1
    Puncte
    2.015
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Bancuri cu politisti

    * Un cetatean se duce la un politist si-i spune: Domnule, vrei sa-ti spun un banc cu politisti?
    Politistul ii raspunde: Domnule, dumneata nu vezi ca eu chiar sunt politist?
    Cetateanul: Nu-i nimic. Ti-l spun pana il pricepi.

    * Doi politisti gonesc cu masina. La un moment dat ocolesc o groapa si intra intr-un pom. Ies amandoi dintre fiarele contorsionate iar unul dintre ei:
    - Sa stii ca meritam o prima! Niciodata nu am ajuns asa de repede la locul accidentului

    * Comunicat de presa de la Politie: Un elicopter s-a prabusit in cimitir. Politistii au reusit sa recupereze 200 de cadavre.

    * Intrebare: ce-i spune un politist unui prezervativ?
    Raspuns: Acopera-ma, ca intru!

    :D

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    hangjing44
    Guest

    Shoulders

    Shoulders with juicy couture outlet a shopping bag, top opening and juicy couture sale closing, which is full of modern means of juicy couture sunglasses a practical shopping bags, large capacity, is the first choice of juicy couture purses women go out shopping. Choose purple velvet and purple leather trim and metal hardware with. In front of juicy couture diaperbag and rose embroidery.

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 812, Nivel: 16
    Progres nivel: 12%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 88
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    11.12.2011
    Postări
    2
    Puncte
    812
    Nivel
    16
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Bancuri cu politisti

    Un politist se intalneste cu un betiv care statea intins pe jos.Politistul credea ca acesta umbla cu jocuri murdare, si il intreaba:
    Bai omule, de ce nu te duci acasa?
    -Nu pot sa ma misc de aici. Pe sticla de vin pe care am luat-o scria "A se pastra culcat"

    0 Nepermis! Nepermis!

  5. #5
    acdc
    Guest

    Re: Bancuri cu politisti

    Un politist patrula .Vine un copil si-i zice
    -Nenea politistu'!
    -Da.
    -Cat e ceasul!
    -2:45!
    -La 3 fix sa ma pupi in fund ...
    Si fuge. Politistul alearga dupa el. Dupa un colt da de un ofiter superior .
    -Unde alergi asa , mai Ioane?
    -Un nesimtit de copil a venit si mi-a zis sa-l pup in fund la 3.
    -Da' e abia 2:45 , nu te grabi asa tare ca mai ai timp!!!

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •