Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: atentie la camionagi!!!

  1. #1
    mihnea1
    Guest

    atentie la camionagi!!!

    Chiar daca faci parte din categoria soferilor care-si vad de drum si conduci preventiv,gandindu-te si la ceilalti participanti la trafic tot timpul vor exista altii care se pare ca nu se gandesc nici macar la ei.Asa mi se intampla mie de ceva vreme ca drumurile sa mi se intersecteze destul de des cu un sofer inconstient,ca altfel nu pot sa-i spun,care cred ca nu-l asteapta copiii acasa,dar pe mine da.E vorba despre un camion B-77-TCW care are un stil de condus mai mult decat haotic,se angajeaza in depasiri periculoase acolo unde nu este cazul ca si cand ar fi singur pe sosea si noi ceilalti participanti la trafic ar trebui sa ne dam din calea lui.De viteza nici nu mai pomenesc ca de cate ori a trecut pe langa mine,un "biet" microbuz, era cu mult peste limita admisa cu atat mai mult cu cat circula incarcat pana la refuz cu materiale de constructii si mai are si o macara atasata.Cred ca are impresia ca soseaua de centura este numai pentru el care tot timpul este foarte grabit!
    Si acum stau si ma intreb:oare domnii politisti de la rutiera chiar nu vor sa aduca niste bani la buget sau sa decongestioneze un pic soselele de astfel de soferi?!Poate daca ar baga mana adanc in buzunar pentru amenzi si ar mai sta si pe bara fara permis astfel de soferi s-ar mai domoli un pic.Sau poate ca nici o masura nu-i pune la punct si altii trebuie sa se pazeasca cum pot!
    Va rog isistent domnilor politisti sa luati masuri pentru astfel de soferi care pun in pericol si pe altii.Nu cei care circula pe linia de tramvai sau nu si-au pus centura in traficul din oras sunt un pericol, ci astfel de exemple!

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 957, Nivel: 17
    Progres nivel: 57%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 43
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    04.10.2011
    Postări
    7
    Puncte
    957
    Nivel
    17
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: atentie la camionagi!!!

    Hai sa fim serosi stimabile :lol: Uite Lupul Moralist,soferii de microbuz care sfideaza totul in trafic,fac legea dupa bunul plac si merg cu 20 km\h pentru a racola pasageri bulversind traficul.Pe acei BEZMETICI cu dubele care duc un bax cu apa plata la un mizer de butic de colt de mahala nu-i remarci in trafic ce mers haotic au?Nu, aia fac parte din aceasi categorie de masini ca si tine,cam aceiasi tonaj :D

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Membri care au citit acest subiect: 0

Nu sunt membri pentru listat momentan.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •