Stimate Doamne/Stima?i Domni,

V? sesizez faptul c? în acest? sear?, 21 spre 22 septembrie, câteva ma?ini, sau mai degrab? ni?te conduc?tori auto ,,neprieteno?i"- ca s? fiu decent....- ?i-au încercat bolizii aproape de Blv. Mircea Vod? unde locuiesc eu, dar ?i în parcarea Camerei de Comer? a Municipiului Bucure?ti !
M?rturisesc cum c? aceast? sesizare c?tre dumneavoastr? poate c? este tardiv?, eu neavând posibilitatea s? filmez sau s? am vreun mod de a proba ceea ce am scris, dar m? gândesc ?i m? întreb, chiar nu este niciun echipaj de poli?ie în apropiere, ?inând cont ?i de faptul c? Sediul Poli?iei Circula?ie este la vreo câteva sute de metri?!
Nu ?tiu dac? are rost s? v? mai scriu cum c? sunt unii care fac zgomot infernal cu motocicletele ?i nu seara devreme, ci noaptea dup? orele 23-24....
Eu v? mul?umesc frumos, pentru c? am observat cum c? ?i în alte situa?ii a?i luat atitudine, ?i a?tept ca m?car BLV. Mircea Vod? s? beneficieze de lini?te!!!
Respectuos v? m?rturisesc (poate c? nu ar fi fost cazul, dar dac? tot am v-am scris....) îmi este fric? s?-mi las copilul când merge sau se întoarce de la ?coal?, s? traverseze SINGUR Blv. Mircea Vod?... pentru c? to?i conduc?torii auto sau motocicli?ti merg cu vitez? foarte mare în zona unde traveseaz?...!
V? întreb: Dac? a?i fi în locul meu ce ?i cum a?i face?

Tot binele v? doresc tuturor ?i, sper, ca problemele sesizate s? fie rezolvate!
V? mul?umesc frumos!

archdeacon Gabriel Constantin Oprea PhD