Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: "Inteligent" la volan

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 977, Nivel: 17
    Progres nivel: 77%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 23
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    22.09.2011
    Postări
    2
    Puncte
    977
    Nivel
    17
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    "Inteligent" la volan

    Dragi camarazi de suferinta in ale sofatului, cu totii stim prea bine ca pe langa faptul ca drumurile sunt jalnice, sunt si populate de specimene care, in unele cazuri, nu ar trebui sa aiba voie sa conduca nici macar o tricicleta.
    In Iasi se circula, ca in restul tarii, ca la nebuni. Schimbari de directie fara semnalizare, stationari neregulamentare, depasiri interzise etc etc.
    De regula tac si nu ma stresez, ca nu are nici un rost sa-ti consumi nervii cu toti "soferii" dar, din cand in cand, dau peste specimene care ma irita puternic. Azi am dat peste unul. Ieseam linistit din Selgros, incadrandu-ma pentru viraj la stanga. Un "inteligent" conducand o Dacie papuc cu numarul IS-05-YNS vireaza si el stanga, dar prin dreapta mea, si intra in fata mea pe banda 2. Eu bine-nteles ca claxonez, sa fie mai atent ca da peste mine si sa schimbe banda. Iar el, in loc sa corecteze directia, scoate mana pe fereastra si arata... degetul mijlociu, ca sa nu spun altceva. Si la prima intersectie a tras stanga fara sa semnalizeze. Presupun ca s-a gandit ca vreau sa merg dupa el.
    Partea proasta e ca a avut noroc, trebuie sa plec neaparat si nu am timp de pierdut pe la politie. Dar daca se mai intampla asa ceva ii fac chemare la politie. Si lui si oricarui demonstreaza ca este prost-crescut.
    Sunt multi care taie calea, dar macar cei care mi-au facut asta fie au facut un semn de multumesc, fie au aprins o avarie, ceva care sa arate ca macar inteleg ca au facut ceva nepermis. Pe aia ii mai ierti. Dar pe "inteligentii" din clasa carora face si personajul de azi...

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 977, Nivel: 17
    Progres nivel: 77%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 23
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    22.09.2011
    Postări
    2
    Puncte
    977
    Nivel
    17
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: "Inteligent" la volan

    Numarul masinii era IS-05-YTS, parca. :)

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •