Buna ziua,
inca de la inceput doresc sa va rog a ma ajuta intr-un caz in care nici dupa 6 luni nu am primit absolut nici o informare privind permisul meu auto,mai pe scurt in data de 05.01.2011 la iesire din Com.Stefanesti ilfov,am fost oprit de catre un echipaj de politie din cadrul pol Voluntari unde acestia au constatat ca numere;le provizorii rosii ale masinii care o conduceam erau expirate,lucru ce nu-l stiam deoarece masina nu era proprietatea mea iar stapanul nu era la fata locului cand m-am urcat la volan deoarece era la servici.Motiv pentru care m-am urcat in acea masina a fost ca fiica proprietarului fusese operata de inima iar in momentul in care eu ma aflam la niste prieteni vecini cu aceasta fetita,ea facuse o criza sau nu-mi explic in termeni medicali ceea ce m-a facut la insistentele vecinilor si mama fetitei,fiind singurul la fata locului ce aveam permis auto sa le conduc la spitalul Pantelimon care era mai aproape deoarece ambulanta nu aparuse de la ora solicitarii intarziend cu o ora si jumate ,fiind blocata in trafic motivul celor de la dispecer cei de la politia Voluntari vazand intradevar ca ? un caz deosebit m-au invitat la sectia de politie Voluntari unde am dat o declaratie scrisa asa cum s-a intamplat,timp in care aparuse si proprietarul masinii care si el a dat o declaratie scrisa unde confirmase cele spuse de mine si motiv ca nu m-a anuntat deoarece nu stia ce s-a intamplat cu fiica sa,dupa aceste audieri mi s-a intocmit un proces verbal cu seria:CC , numar: 7647942 si dovada seria: CD, numar:0692009 precum pot circula timp de 15 zile,si o amenda in valoare de 1000 ron, la intrebarea mea pe cat timp imi va fi retinut permisul acestia mi-au raspuns ca-mi vor face dosar penal si mi-l vor trimite la Judecatoria Buftea motiv pentru care eu va trebui sa astept la adresa din buletin o citatie sau invitatie cand si unde va trebui sa ma prezint pentru a clarifica cu permisul auto,Mentionez ca incepand cu data de 05.01.2011nu am primit absolut nici o comunicare cu privire la cazul meu insa am sunat de nenumarate ori la politia voluntari pentru a ma informa cat tine problema mea unde acestia de fiecare data mi-au spus sa revin si acum am revenit la dumneavoastra deoarece nu mai stiu unde sa mai ma adresez sa aflu in ce stadiu de asla permisul meu,tin sa va comunic ca am ca am facut o scrisoare cu confirmare de primire la Prim Procurorul Jud Buftea pentru a ma informa daca exista vre-un dosar pe numele meu insa acestia mi-au raspuns printr-un e-mail ca nu exista in baza lor de date vre-un dosar penal sub numele STEFAN FLORIN,
Intrebarea mea este unde sa mai ma adresez si cu cine sa mai vorbesc deoarece nimeni nu stie si nu ma informeaza cu privire la cazul meu,motiv care ma face cu toate dovezile pe care le am pana acum precum nimeni nu-mi acorda dreptul la informatie sa ma adresez si sa merg impreuna cu avocat totmaisus insa sper pe aceasta cale odata sriindu-va dumneavoastra sa gasim o posibilitate in care sa aflu unde-mi este permisul auto si pe cat timp mi-a fost retinut deoarece nu sunt in tara sunt stabilit cu familia in Rep. Moldova iar serviciul nu ma lasa sa pot parasi tara cand vreau si doresc de aceea as dori sa ma sfatuiti cum sa procedez in acest caz.
va multumesc si va doresc o zi buna.