Acesta este un chestionar email via http://politiarutiera.ro/ de la:

<> Buna ziua,

astazi, 20.06.2011 in jurul orei 17:15 am asistat la o scena venita parca din filmele cu gangsteri. In apropiere de piata Crangasi, pana in primul semafor dupa coborarea podului Grant, semafoarele nu functioneaza de sambata dimineata (18.06.2011). Drept urmare pietonii si conducatorii apeleaza la mica intelegere.
Un sofer mai neatent,conducator al unui opel astra de culoare rosie, pune o frana brusca si este la un mic pas de a fi ciocnit de autovehiculul din spate, o dubita volkswagen de culoare rosie. Multiple claxoane din partea dubitei, un schimb de replici intre cei doi soferi si hop-top conducatorul opelului coboara, se duce catre partenerul de trafic aflat in conflict si indignat la culme ca acesta ii raspunde si nu se ascunde sub bord incepe, pe geamul masinii, sa "ii care" pumni in cap conducatorului dubitei apoi cateva picioare in botul masinii, apoi probabil satul de tipetele celor din jur s-a urcat in masina si si-a vazut de drum mai departe.

Numarul masinii opel este B 38 GCI. Pe celalalt nu am reusit sa-l retin.

In cazul in care exista o plangere despre scena de azi doresc ca aceasta scrisoare sa vina ca marturie a celor petrecute.

In cazul in care nu am nimerit corect locul unde ar trebui sa spun lucrul acesta va rog sa ma anuntati.

Cu stima,
A.V.>