Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Trebuie sa sustin din nou proba teoretica?

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.106, Nivel: 29
    Progres nivel: 6%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 94
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    07.03.2010
    Postări
    1
    Puncte
    2.106
    Nivel
    29
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Trebuie sa sustin din nou proba teoretica?

    Buna ziua, ma numesc Duminica Ionut, am 18 ani si sunt din Alexandria.Pe data de 17 feb am sustinut proba teoretica si am fost declarat admis cu 23 pct. iar urmatoarea zi am fost declarat respins la proba practica pt ca nu am dat spaga, regret ca am fost nascut in aceasta tara corupta, daca nu ai bani sau relatii....esti un nimic pt persoanele din ,,inalta societate". Ma rog, cred ca nu sunt singurul care a patit.o. As dori sa stiu va rog daca, persoana care m-a insotit la traseu,agentul, avea voie sa-mi zica sa fac dreapta pe o strada unde era interzis, eu unul am vazut ca era interzis dar am semnalizat din timp si am schimbat directia de mers spre stanga, ca urmare am fost luat la intrebari: ,,ti-am zis eu sa faci stanga?". In fine...de la 14 ani visez sa am permis de conducere si imi pare rau cand vad ce se intampla in tara asta...in general daca nu ,,bagi suta de euro" ai 10% sanse sa fii decalrat admis la proba practica. Deja am scris prea mult, as dori sa stiu daca am luat sala, pe 18 martie cand sunt programat la traseu, mai trebuie sa sustin si proba practica? Multumesc anticipat!

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Trebuie sa sustin din nou proba teoretica?

    Probabil a?i vrut s? întreba?i dac? pân? pe data de 18.03.2010, când a?i fost programat pentru sus?inerea probei practice, mai trebuie s? parcurge?i, din nou, proba teoretic?.
    R?spunsul este, DA.
    Conform art. 35. – (1) din HG nr. 1391/2006 actualizat?, "Examenul pentru ob?inerea permisului de conducere const? în:
    a) proba teoretic?, de cunoa?tere a reglement?rii circula?iei rutiere, a no?iunilor elementare de mecanic? ?i a no?iunilor de prim ajutor;
    b) proba practic? de conducere a autovehiculului în traseu, corespunz?toare categoriei de permis solicitat, cu excep?ia categoriei A ?i subcategoriei A1 pentru care se verific? numai îndemânarea în conducere în poligoane special amenajate."
    A?adar, în prezent, examenul pentru ob?inerea permisului de conducere are un caracter unitar, fiind alc?tuit din dou? probe, fiecare în parte eliminatorie.
    Nepromovarea oric?reia dintre acestea, determin? respingerea la examen ?i reluarea examenului, de la început.
    Exist? o propunere "de lege ferenda" pentru ca, odat? promovat? proba teoretic?, aceasta s? fie valabil? pân? la expirarea valabilit??ii ?colii (un an), dar nu este înc? aprobat?.
    Cu privire la corup?ia pe care o prezenta?i în materialul postat, v? rog s? sesiza?i Biroul Jude?ean Anticorup?ie Teleorman, la nr. de telefon 0247/407291, fax 0247/310121, e-mail
    batr.dga@mira.gov.ro

    Mult succes!

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •