buna ziua
ma numesc Stemata Marian din loc.Greaca sat Putu Grecii,jud. Giurgiu si CNP 1670***********, va aduc la cunostinta urmatoarele; in data de 18/10/2010 in jurul orei 06.00 fiul meu a fost ucis intr-un accident auto .Seara in jurul orei 22.30 a sosit acasa el fiind soferul autoturismului,la ora 05.45 a venit colegul de servici si la luat de acasa,fiul meu ocupand locul din spate dreapta ,dupa 4-5km a avut loc accidentul fiul meu fiind singurul ucis .la locul accidentului deplasandu-se un echipaj de la politia rutiera Giurgiu ,un politist de la postul local, si primarul comunei,nu pot intelege dece nu sa deplasat un echipaj de la procuratura si de la medicina legala,
nu pot intelege dece si cum fiul meu a fost gasit cu alcoolemie de 0.93 0/00,si eu am fost anuntat de-abia acum,cauza mortii fiind lovirea de corpurii dure intr-un posibil accident.???
as dori sa-mi indreptatii pasii catre usile ce trebuiesc deschise pentru a reabilita memoria fiului meu care nu era consumator de bauturi alcoolice,si cum pot obtine aprobarea deshumarii si refacerea analizelor medicale.
cum se poate ca un om care ucide pe un altul in accident sa nu fie anchetat,judecat,sau tras la raspundere?
cat de mare poate fi coruptia la medicul legist pt a scoate pe cineva beat cand el nu bea mai mult de o bere.
rog sa-mi indreptati pasi catre cei ce ma pot ajuta in aflarea adevarului.
va rog ajutati un parinte distrus.