cesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Berki Istvan <

Buna ziua!
Pe motiv ca eu nu reusec sa iau legatura va rog sa transmiteti urmatorul mesaj catre Politia Rutiera Tg Mures.
Cu stima. Va multumesc
Buna ziua


Ma numesc Berki Istvan din Odorheiu Secuiesc si ma adresez cu stima catre dumneavoastra cu urmatoarea problema: In 02.10.09 fratele meu Berki Csaba in varsta de 44 de ani (fara familie) a fost accidentat intr-un eveniment rutier la Balauseri in judetul Mures.Din pacate in data de 08.10.09 a decedat in spital.Inpotriva soferului vinovat s-a facut dosar penal (nr.dosar 1656/A din 02.10.09) dar procesul inpotriva lui inca nu a avut loc.De atunci m-am interesat de nenumarate ori cand va avea loc procesul dar mi s-a spus mereu ca cazul sta pe loc pentru ca lipsete din dosar autopsia pe motiv ca politia nu are bani sa plateasca taxa. In zilele trecute m-am intersat la IML Tg. Mures in legatura cu autopsia unde mi s-a spus ca raportul autopsiei s-a expediat la data de 09.08.2010 la IPJ Mures (serv.Politie Rutiera). Deci trebuia sa-l primiti.Rugamintea mea ieste sa verificati situatia si dati curs procesului.
Va multumesc si astept raspuns in scris s-au pot fii contactat pe nr.telefon 074******>

Cu stima
Berki Istvan