Salut !
Prin 2004, am facut o boacana si am intrat cu masina in gardul unei persoane din Targosviste, sub influenta alcoolului. Am fost fraier, am refuzat probele de sange, le-am dat dupa 5 ore, am facut recalculare si am iesit cu 0.75.Dar inutil, pentru ca in procesul final pedeapsa a fost pentru "refuzul probelor biologice" si nu a contat cat am avut, luand 6 luni cu suspendare si anularea permisului cat B. Pentru un an am avut interzis sa dau de permis iar, dar prin 2007 revenisem in drepturi, am fost la Pipera sa dau de permis, in schimb de acolo mi s-a spus ca eu figurez cu permis. I-am spus doamnei de acolo despre ce e vorba, dar a zis ca vina celor de la Valcea (eu intre timp schimbandu-mi domiciliul din Valcea la Bucuresti) ca nu au anulat permisul, si ca trebuie sa ma duc eu sa il anulez. Am fost la Valcea, acolo mi-au zis ca trebuie sa vin cu hotararea judecatoreasca de la Targoviste, la Targoviste nu se mai gaseste dosarul in arhiva si tot asa...Mi se pare anormal ca eu trebuie sa umblu sa imi anulez permisul singur, pentru ca eu acum la ei figurez cu permis, dar cartonul nu il am. Si din ce am inteles se vede intr-un anumit loc la ei in calculator, numit "Istoric Abateri" ca si fiind anulat. In concluzie, ce e de facut ?
Va multumesc !