Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Barbulescu Angela

Buna ziua!
Fiind posesoarea unui loc de parcare in Bucuresti, sector 2, str. Fabrica de Gheata am constatat ca pe locul de parcare platit stationeaza de patru zile un Audi argintiu cu nr. BH-68-KHN. Urmand procedura legala am apelat la politia comunitara, care a verificat autoturismul in baza de date a politiei rutiere si am constatat cu stupoare ca nici macar nu poaste fi amendat proprietarul masinii, deoarece in baza de date a politiei figureaza un nume de turc (probabil) cu adresa doar ORADEA!!!! Imi pun intrebarea legitima cum in ROMANIA un cetatean poate sa inmatriculeze o masina fara date personale de identificare, respectiv adresa completa, nr telefon, etc! De aici mai multe intrebari: poate fi autorul unor accidente, poate fi un terorist, poate fi un dealer de droguri si inca multe altele fara a risca sa suporte rigorile legii cum ar fi normal. Personal trag concluzia amara ca este vorba doar de coruptie la nivelul celor care au facut inmatricularea!!!! Astept un raspuns imediat. Mentionez ca aceasta sesizare o fac la mai multe institutii!
Barbulescu Angela
Sos Colentina 89