Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: ma poate ajuta cineva???

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.844, Nivel: 26
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 56
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    19.07.2010
    Postări
    1
    Puncte
    1.844
    Nivel
    26
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    ma poate ajuta cineva???

    am fost oprit de politie in 5.6.2010 avand 0,67 alcolemie. de atunci nu am primit nimik acasa nu amenda nu instintare nimik. cum servixiul nu prea imi permite nu am ajuns la politie sa intreb. eu am permisu de 5 ani nu am avut niciodata vreo sanctiune sau puncte penalizare. ce o sa mi se intample si ce pot face??? va multumesc

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.823, Nivel: 26
    Progres nivel: 23%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 77
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    22.07.2010
    Postări
    1
    Puncte
    1.823
    Nivel
    26
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: ma poate ajuta cineva???

    cel mai bine te duci la ei sa te interesezi ca daca stai asa ai de asteptat.

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.778, Nivel: 25
    Progres nivel: 78%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 22
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    15.08.2010
    Postări
    2
    Puncte
    1.778
    Nivel
    25
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: ma poate ajuta cineva???

    Buna. Eu am fost in situatia ta si sper sa-ti fiu de ajutor. Nu demult m-a prins si pe mine politia cu o alcoolemie de 0.51 in aerul expirat, la mine in schimb a fost mai grav, am avut 3 pasageri, viteza, permis de 6 luni vechime si eu am 19 ani. Am acceptat testul cu etilotestul, mi-am recunoscut fapta, (nu m-am opus deloc, ceea ce e foarte important) am mers la spital pentru recoltarea probelor biologice, am dat si a doua proba la interval de o ora (asta e in avantaj deoarce se vede daca iti urca sau iti scade alcoolemia) am dat declaratie in seara aia, unde mergeam, cat am baut, etc. Mi-a eliberat o dovada fara drept de circulatie (sa nu o pierzi pentru ca eu am rupt-o ca n-am stiut ce este). Dupa o saptamana de la aceasta, m-am dus pentru recalcularea alcoolemiei, mi-a iesit in prima proba 0.95 iar in a doua 0.75 (era in scadere) asa imi spuneau toti sa fac, dar pana la urma am renuntat pentru ca agentul care m-a prins mi-a zis ca nu are nici-un rost, din contra stau mai mult, pentru ca se duc iar probele etc. Au trecut 2 luni fara nici-un raspuns pana cand am primit un telefon si mi s-a zis sa ma prezint la biroul de dosare penale pentru o declaratie (asta sa o dai cat mai repede sa-ti inainteze mai repede dosarul la parchet) mi-a inaintat dosarul si au mai trecut 30 de zile fara raspuns, eram disperat, stateam pe forumuri, intrebam de fiecare, nimeni nu-ti poate da un pronostic corect. Trebuie sa aflii numarul dosarului si procurorul care iti examineaza dosarul, te duci la audienta la el si-l rogi sa se uite cat mai repede pe dosar ca ai nevoie de permis. Procurorul m-a rezolvat in 2 saptamani la rugamintele mele, stand aproape in fiecare zi pe coridoarele tribunalului, mi-a dat solutia, SCOATEREA URMARIRII PENALE, m-am dus cu ea la Rutiera si am scapat cu 90 de zile cu sustinerea examenului, (n-am mai dat) si l-am redobandit la 120. Asa primesti si tu numai sa te intereseze ca la ei dosarele sunt uitate, daca ai mai avut sanctiuni sau ceva de genu s-ar putea sa fie altfel. Sper ca ti-am fost de ajutor

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.778, Nivel: 25
    Progres nivel: 78%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 22
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    15.08.2010
    Postări
    2
    Puncte
    1.778
    Nivel
    25
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: ma poate ajuta cineva???

    Daca pana la urma scapi cu SUP (scoaterea urmaririi penale) in cazul meu, n-am nici-un venit, mi-a dat o amenda administrativa de 1000 de RON, 360 Ron cheltuielile de judecata, 230 RON testele pentru alcoolemie, eu nu le-am platit pentru ca nu am avut, oricum trebuie sa platesc dar nu stiu ce patesc daca nu platesc (360 RON abligatorii, trebuie achitat la trezoreria parchetului) oare ce patesc dak nu platesc ?

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •