Buna seara!

Anul acesta in Iunie mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 90 zile pentru ca am fost surprins in localitate circuland cu 103km/h, toate bune si frumoase am platit amenda, am dat examenul de redobandire si dupa 30 zile mi-am luat permisul inapoi. In luna noiembrie datorita neatentiei am acrosat o masina in sensul giratoriu din neacordare de prioritate, doamna careia i-am atins masina nu a vrut sa se inteleaga amiabil cu mine (datorita ca masina avea nr de italia si ei ii era frica ca asigurarea nu despagubeste) am mers la politie unde din nou mi-a fost suspendat permisul pentru o perioada de 60 de zile. Sunt constient ca scurtarea pedepesei nu este posibila. Intrebarea mea este daca dupa 60 de zile imi pot lua permisul inapoi pentru ca mai multi apropiati mi-au spus ca daca mi-este suspendat permisul de doua ori intr-un an perioada se prelungeste cu inca 30 de zile. Politistul care mi-a suspendat permisul nu mi-a adus la cunsostinta ceva de genul desi eu i-am spus ca anul acesta mi-a mai fost suspendat permisul o data!

Va multumesc!