Întrucât nu aveți o rubrica distincta de reclamații și sesizări, sunt nevoit sa va anunț pe aceasta cale ca șoferul autoturismului inscripționat cu sigla companiei dvs. cu nr. de înmatriculare B751FAN a fost observat la ora 15:50, în timp ce a trecut pe culoarea roșie a semaforului cu o viteza peste limita legala pe Bld. Timișoara intersecție cu str. Moinești ( aprox. 80 km/h ) spre direcția Plaza Romania, iar eu am frânat brusc pt a evita impactul violent când am văzut ca nu are nici o intenție sa opreasca, ci chiar a accelerat (eram in masina cu un copil minor), fiind la limita de a intra frontal in dreapta masinii mele. Mentionez ca erau trei persoane pe bancheta din fata, iar la semaforul de la intersectia Bld. Timisoara cu str. Brasov care semnalizeaza spre stanga, au plecat tot pe culoarea rosie, virand dreapta ca sa ocoleasca toate auto care stationau regulamentar, fiind aproape de a provoca un nou accident in decurs de numai un minut. Evenimentele relatate aici au fost filmate si vor fi prezentate politiei si altor autoritati, dar consider ca trebuie sa se ia si alte masuri de catre conducerea societatii dvs, intrucat acesti soferi continua sa va aduca prejudicii serioase de imagine prin acest mod ilegal si periculos de a conduce autoturismele de serviciu. Nădăjduiesc ca politica firmei dvs este suficient de matura si responsabila sa prevină si chiar sa stopeze acest fenomen inconștient si criminal de genul "dead-line delivery" pana nu vor apare si victime in urma descreieraților pe care ii angajați ca șoferi !