Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Motociclisti nebuni

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.903, Nivel: 27
    Progres nivel: 3%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 97
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    23.06.2010
    Postări
    2
    Puncte
    1.903
    Nivel
    27
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Motociclisti nebuni

    Buna ziua,

    Locuiesc in statiunea Cheia Prahova pe DN 1A. In fiecarea an cum da caldura , sambata si duminica incepe sarabanda motociclistilor oameni pe care eu ai consider bolnavi mintal. De ce ? Cred ca va dati seama : viteza nebuna, zgomot infernal ( tobele probabil ca nu mai au filtre de zgomot) exchibitii pe o roata, slalom pe dunga discontinua etc. Domnilor chiar nu exista posibilitatea preantampinarii unor astfel de tampenii ? Motociclistii sunt cumva o clasa privilegiata care are dreptul sa nu respecte legile tarii. Pai cum e posibil sa ctrculi prin localitate cu aproape 200 km/h si sa poluezi fonic fara ca nimeni sa ia nici o masura. Pai politia rutiera nu-i poate sanctiona pe aceti nebuni. Pai daca un conducator auto ar circula cu astfel de viteze in localitate si fara amortizoare de zgomot eu cred ca in primii 10---20 km ar fi in mod sigur oprit de politia rutiera.
    Eu as sugera ca in localitatea Cheia-Prahova in weekend sa fir postate doua echipaje de politie care cu siguranta ar face planul la amenzi si suspendari de permise. Bina asta daca se vrea

    O zi buna!

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Fruntas
    Puncte: 1.566, Nivel: 23
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    27.12.2010
    Postări
    25
    Puncte
    1.566
    Nivel
    23
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Motociclisti nebuni

    Esti cel putin comunist , sa nu zic infantil. De unde stii ca merg cu 200 la ora , ti-a montat mami a ta un radar in creer ? Daca te uiti la toate accidenteel auto vs. moto , martorii abereaza ca moto mergea cu 100-150 la ora...bai nene !!!! Daca un cetatean vede o moto carenata , gata , 500 la ora scrie pe ea. Un chooper cu cit merge ??? Dar o enduro ???
    Comunistule , nu mai accesa internetul , ca bati cimpii.

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Fruntas
    Puncte: 1.566, Nivel: 23
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    27.12.2010
    Postări
    25
    Puncte
    1.566
    Nivel
    23
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Motociclisti nebuni

    O toba de enduro urla oricum , de unde stie un amarit de pieton (care oricum imi sare in fata non-stop) cum suna o toba stok , una after-market si una fara site(asa se spune , nu amortizoare de zgomot) ????

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •