Buna ziua,

Locuiesc in statiunea Cheia Prahova pe DN 1A. In fiecarea an cum da caldura , sambata si duminica incepe sarabanda motociclistilor oameni pe care eu ai consider bolnavi mintal. De ce ? Cred ca va dati seama : viteza nebuna, zgomot infernal ( tobele probabil ca nu mai au filtre de zgomot) exchibitii pe o roata, slalom pe dunga discontinua etc. Domnilor chiar nu exista posibilitatea preantampinarii unor astfel de tampenii ? Motociclistii sunt cumva o clasa privilegiata care are dreptul sa nu respecte legile tarii. Pai cum e posibil sa ctrculi prin localitate cu aproape 200 km/h si sa poluezi fonic fara ca nimeni sa ia nici o masura. Pai politia rutiera nu-i poate sanctiona pe aceti nebuni. Pai daca un conducator auto ar circula cu astfel de viteze in localitate si fara amortizoare de zgomot eu cred ca in primii 10---20 km ar fi in mod sigur oprit de politia rutiera.
Eu as sugera ca in localitatea Cheia-Prahova in weekend sa fir postate doua echipaje de politie care cu siguranta ar face planul la amenzi si suspendari de permise. Bina asta daca se vrea

O zi buna!