ma numesc tascau tiberiu si sunt di jud.gorj.in data de 14 .06.2010 am solicitat un cazier auto ,ochiul vigilent al politistului de la ghiseu a constatat ca strada trecuta in c.i, nu corespunde cu strada trecuta in permisul de conducere,(celelalte date personale corespondeau)am fost trimis sa schimb permisul ,cu toate ca avea valabilitate pana in 2018,am facut actele necesare si m-am dus la alt birou sa schimb permisul si de aici incepe calvarul cu politisti romani .mi sa spus ca dureaza cel mult 3-4 zile si voi primi noul permis ,bucurie mare dar nu erea asa dupa 4 zile m-am prezentat la biroul politiei sa lamuresc situatia deoarece ma presa timpul (lucrez ca sofer pe tir pentru o firma straina si pe data de 21 .06 2010 trebuia sa plec la munca),aici am fost intampinat de o angajata imbracata civil fara ecuson foarte plictisita si imi spune "ce domnule te grabesti asa ca dureaza 15 zile pana va vine permisul acasa-consternare totala-am incercat sa-i explic ca atunci cand am depus actele mi sa spus ca dureaza maxim 4 zile ,ma privit ca pe un .......zicandumi ca nu mi sa spus asa ceva ,iam explicat ca daca stiam ca dureaza atata timp renuntam sa solicit cazierul rutier si nu schimbam permisul sa pot pleca la munca .cu o nonsalanta specifica autoritatilor romane imi zice nu depinde de noi ca se face la bucuresti permisul nu la tg.jiu si de aici probleme ,riscand sa imi pierd locul de munca,si multe multe alte necazuri.e corec asa ceva domnilor raspunzatori de acest sector?dece ne tratati in felul acesta ?pentru mine sunteti functionari care nu va faceti treaba in mod profesionist .pacat ,asta e romania ,si imi e rusine ca sunt roman ,datorita autoritatilor romane,daca citeste cineva as dori un punct de vedere de la cei in masura .multumesc