Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
COJOCARU CRISTIAN <>

Sunt PFA detin autorizatie eliberata de Oficiul Registrului si Comertului Prahova,si activitate incadrata in clasa CAEN 4931 Transporturi urbane, suburbane si metropolitan de calatori cu auto marca ford tranzit 8+1 locuri,(avand contract decomodat, contract cu CSA, taxarea calatorilor realizandu-se cu bilete, toate taxele achitate la zi)DECI DETIN AUTORIZATIE.Am fost oprit in trafic de Politia DN Valenii de Munte Prahova si amendat cu 1000lei si ridicandu-mi-se placutele de inmatriculare invocand art.7 din Lg 38/2003-transport persoane in regim de TAXI.
Am fost la Administratia financiara locala,la Finante Prahova unde mi s-a confirmat valabilitatea autorizatiei (specificand ca transport in regim taxi are alt cod CAEN si alte documente) si ABUZUL IN SERVICIU AL POLITISTULUI.Am fost in audienta la Seful Politiei Prahova, unde culmea si acesta nu recunoaste autorizatia, spunand ca in zona sunt foarte multi pirati si astfel a rezolvat problema.
VA ROG SA MA INDRUMATI UNDE POT RECLAMA ACEST ABUZ AL POLITIEI , deoarece sunt platitor forfetar si nu-mi pot desfasura activitatea deoarece sunt in continuare hartuit da organele de politie din zona. Situatia mea nu este singulara , am si alti colegi tot cu autorizatie care nu ne putem desfasura activitatea ptr. care platim la stat.