Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: solicitare informatii data redobandirii permisului

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 45, Nivel: 1
    Progres nivel: 90%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 45,0%

    Data înscrierii
    27.04.2016
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    1
    Puncte
    45
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    solicitare informatii data redobandirii permisului

    Buna ziua,

    Va scriu in legatura cu o solicitare pe care am trimis-o si prin email, la adresa office at politiarutiera punct ro

    Am detaliat in mailul respectiv (repere calendaristice si serie/numar documente) istoricul retinerii permisului pe raza unui alt judet decat cel de domiciliu si anume:
    - PV si Dovada emise in momentul incalcarii regulilor de circulatie (depasire viteza cu mai mult de 50 km/h)
    - chitanta de plata a amenzii stabilita in PV
    - mentiunea privind promovarea testarii de reducere a perioadei de suspendare de la 90 zile la 30 zile
    - trimiterea cererii pentru reducerea suspendarii, prin posta, cu confirmare de primire, insotita de documentele de mai sus, catre serviciul rutier care a emis PV initial.

    Intrucat, conform calculelor mele, incepand cu data de 3 mai a.c. ar trebui sa pot ridica permisul de la sediul brigazii rutiere unde am domiciliul, as dori sa aflu daca cererea mea s-a aprobat, ca sa imi pot planifica activitatile din saptamana urmatoare.

    Si daca trebuie sa imi prelungesc sau nu abonamentul la mijloacele de transport in comun

    Motivul pentru care scriu aici este faptul ca nu am reusit sa stabilesc o legatura telefonica cu serviciul rutier catre care am adresat cererea, desi am incercat acest lucru in mod repetat. Sunt constient ca as putea sa ma deplasez in localitatea respectiva, insa sper sa nu fiu nevoit sa aloc timp si bani de transport pentru o informatie simpla.

    Imi permit sa sugerez ca ar fi necesara o forma mai facila (transparenta?) de accesare a unei asemenea informatii, intrucat perioada de suspendare a dreptului de a conduce, are un impact major in activitatile curente ale persoanelor care sunt penalizate prin aceasta masura. Nu cred ca este necesara vreo "masura complementara", asa cum este incertitudinea cu privire la data redobandirii dreptului respectiv.

    Va multumesc

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Daca ati sustinut testul si l-ati promovat ,iar ulterior ati trimis dovada catre unitatea de politie care a luat masura complementara, atunci va sfatuiesc sa va deplasati fara probeleme la ghiseul "acte retinute in trafic" , din cadrul
    Serviciului Rutier care va are in evidenta pentru a va ridica permisul de conducere!

    0 Nepermis! Nepermis!
    Ultima modificare făcută de cipri83; 02.05.2016 la 13:49.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Solicitare informatii
    De politiarutiera2 în forumul PERMISUL DE CONDUCERE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 29.09.2015, 15:33
  2. Solicitare informatii
    De politiarutiera2 în forumul ALTE TEME DESPRE POLITIA RUTIERA
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 07.08.2015, 14:27
  3. Solicitare informatii
    De politiarutiera2 în forumul LEGISLATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 22.05.2015, 12:34
  4. Solicitare informatii
    De politiarutiera2 în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 17.04.2015, 15:26
  5. Solicitare informatii
    De politiarutiera2 în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.01.2015, 18:35

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •