Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Amenda

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 34, Nivel: 1
    Progres nivel: 68%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 16
    Activitate globală: 0%

    Data înscrierii
    17.03.2016
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    1
    Puncte
    34
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Amenda

    buna.

    Am o micuta problema... astazi in drumul meu glorios spre casa am primit o amenda in valoare de 1.300 lei.

    Ei bun, acum problema mea e urmatoarea... incepand cu incepututl. mergeam pe pistele de bicicleta cand la un moment dat a trebuit sa travesrsez si cum era trecere de pietoni m-am dat jos si am mers la pas pana am trecut drumul. Peste drum erau 2 tantosi politisti care pazeau ceva...sau pierdeau vremea..in fine. Idee e ca eu dupa ce am trecut drumul m-am urcat din nou pe bicicleta moment in care cei doi politisti m-au oprit. Nu intelegeam de ce pe moment punct in care am aflat ca o sa iau o amenda. Fara prezentare sau ceva direct. " vreau datele tale ca ai 1.300 lei amenta" Am ramas cu gura cascata... nu intelegeam de ce ca doar nu am trecut trecerea de pietoni sus pe bicicleta de parca eram calare pe un cal alb. Bun... Tot atunci am aflat ca nu am voie sa circul pe drumurile pietonale sus "calare" pe bicicleta... Habar nu aveam tinad cont ca merg de vreo 4 zile cu bicicleta... dupa multi ani. Am primit amenda pentru ca m-am urcat pe bicicleta si nici nu am apucat sa dau odata din pedale ca "poc poc, de avem noi aici" si pentru ca nu aveam acetele de identitate. puteam sa sun pe cineva de acasa sa le aduca ca stateam la 200m de casa in momentul ala. Acum ideea e ca nu ma simt vinovata pentru nimic si nu vad de ce 1300 lei cand putea sa imi dea doar un avertisment. Vreau sa fac o contestatie si nu stiu exact ce si cum si unde sa ma duc. Din cate am inteles imi vine amenda prin posta in urmatoarele zile. Mai multe lucruri nu stiu. Intrebarea mea este: Cand am amenda ce pot sa fac sa o contest?

    scuze pentru pozitionarea gresita in topic dar nu stiam unde sa pun...


    multumesc anticipat


    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Buna ziua!Pentru a depune contestatie trebuie sa aveti procesul verbal de contraventie care poate sa va ajunga in termen de 2 luni!Din momentul in care primiti sanctiunea (in mana sau afisata la adresa de domiciliu) aveti dreptul ca in termen de 15 zile sa depuneti contestatie la judecatoria pe raza caruia a avut loc fapta!

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Sergent Major
    Puncte: 1.961, Nivel: 27
    Progres nivel: 61%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 39
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Înregistrat de un an1000 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    01.07.2016
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    183
    Puncte
    1.961
    Nivel
    27
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 3/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    Cu siguranta ar trebuii sa o contesti, exista si persoane care fac exces de zel in aceasta meserie.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •