Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Abuz de tipul celor ceausiste - inca se inatampla

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 41, Nivel: 1
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 9
    Activitate globală: 83,0%

    Data înscrierii
    08.03.2016
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    50
    Postări
    1
    Puncte
    41
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 1/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Abuz de tipul celor ceausiste - inca se intampla

    In data de 17.03.2017 am oprit autoturismul pe trotuarul din fata casei mele ( ce are peste 3 metri latime) pe Splaiul Independentei .
    In fata mea pe trotuar , chiar in poarta o masina de politie cu fata in sens invers . Am coborat din masina cu ceva materiale de constructii ( o parte din ele) urmand sa le transport in casa . Cand am intrat in curte am vazut ca erau si 2 agenti de la rutiera in masina , ce scriau de zor la procese verbale. Politicos m-am dus sa ii intreb daca ii deranjeaza foarte tare faptul ca am oprit in fata masinii lor , cu gandul ca daca este o problema sa facem schimb de locuri sau sa le facilitez iesirea

    In acel moment cel de la volan s-a rastit la mine ca ei nu sunt acolo in concediu si sa imi mut masina imediat . Am solicitat cateva minute macar sa termin de descarcacat. "Acum mutati masina" mi s-a strigat rastit , ne luati vizibilitatea . Cand m-am intors dupa cel de-al doilea drum mi s-au solicitat actele , CI , certif de inmatriculare si dovada , intrucat cu 30 min mai devreme permisul fusese retinut pt preschimbare.

    Agentul sef adjunct Olteanu Valentin a intrat cu actele in masina si a iesit dupa 10 min explicandu-mi ca mi-a fost schimbata dovada si mi-a fost emisa o alta in urma unui proces verbal in care eram sanctionat ca nu am respectat indicatiile agentului de circulatie conf. art 31/a coroborat cu art. 100 alin3 pct f si art 111/1/c din OUG 195/2002 cu privire la circulatia pe drumurile publice. Adica mi s-a suspendat si permisul pentru nesupunere Art invocat referindus-se la nerespecatarea indicatiilor agentului de circulatie participantilor la trafic , nu unui locatar ce se afla in curte si respectiv pe trotuarul din fata casei , se refera la conducatorii auto aflati pe carosabil nu la cei aflati pe opriti pe trotuar

    Cum zicea si raposatul Toma Caragiu : " Ma cine-i tine pe-astia in brate? " si Hopa-Sus , probabil maine va fi avansat ca a linistit un element ce tulbura linistea si a desconsiderat indicatiile sale . De ce ne miram ca toate merg asa in tara asta? Am dreptul la contestatie , sa alerg dupa certificate de grefa , dupa stampile pe hotarari , ore si zile de compus actiunea in instanta , iar politistul are dreptul sa abuzeze in continuare , eventual sa avanseze in grad , sa primeascu un salariu mai mare, tot pe banii platiti de noi contribubilii.

    Astept opiniile Dvs. poate sunt eu nebun si nu stiu pe ce lume traiesc
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160307_173609.jpg 
Afișări:	301 
Mărime:	835,5 KB 
ID:	773   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160307_173650.jpg 
Afișări:	302 
Mărime:	823,7 KB 
ID:	772   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160307_181156.jpg 
Afișări:	313 
Mărime:	985,6 KB 
ID:	771   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160307_181609.jpg 
Afișări:	285 
Mărime:	871,3 KB 
ID:	770   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160307_181634.jpg 
Afișări:	315 
Mărime:	958,8 KB 
ID:	774  

    1 Nepermis! Nepermis!
    Ultima modificare făcută de furat.ro; 08.03.2016 la 12:40.

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Intradevar dupa cum bine ati mentionat si in postare aveti dreptul legal sa faceti contestatie in termen de 15 zile de la primirea procesului verbal la judecatorie!

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 64, Nivel: 1
    Progres nivel: 28%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 36
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Înregistrat de 7 zile

    Data înscrierii
    19.05.2016
    Locație
    Ilfov
    Vârstă
    40
    Postări
    2
    Puncte
    64
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    Citat Postat în original de furat.ro Vezi post
    In data de 17.03.2017 am oprit autoturismul pe trotuarul din fata casei mele ( ce are peste 3 metri latime) pe Splaiul Independentei .
    In fata mea pe trotuar , chiar in poarta o masina de politie cu fata in sens invers . Am coborat din masina cu ceva materiale de constructii ( o parte din ele) urmand sa le transport in casa . Cand am intrat in curte am vazut ca erau si 2 agenti de la rutiera in masina , ce scriau de zor la procese verbale. Politicos m-am dus sa ii intreb daca ii deranjeaza foarte tare faptul ca am oprit in fata masinii lor , cu gandul ca daca este o problema sa facem schimb de locuri sau sa le facilitez iesirea

    In acel moment cel de la volan s-a rastit la mine ca ei nu sunt acolo in concediu si sa imi mut masina imediat . Am solicitat cateva minute macar sa termin de descarcacat. "Acum mutati masina" mi s-a strigat rastit , ne luati vizibilitatea . Cand m-am intors dupa cel de-al doilea drum mi s-au solicitat actele , CI , certif de inmatriculare si dovada , intrucat cu 30 min mai devreme permisul fusese retinut pt preschimbare.

    Agentul sef adjunct Olteanu Valentin a intrat cu actele in masina si a iesit dupa 10 min explicandu-mi ca mi-a fost schimbata dovada si mi-a fost emisa o alta in urma unui proces verbal in care eram sanctionat ca nu am respectat indicatiile agentului de circulatie conf. art 31/a coroborat cu art. 100 alin3 pct f si art 111/1/c din OUG 195/2002 cu privire la circulatia pe drumurile publice. Adica mi s-a suspendat si permisul pentru nesupunere Art invocat referindus-se la nerespecatarea indicatiilor agentului de circulatie participantilor la trafic , nu unui locatar ce se afla in curte si respectiv pe trotuarul din fata casei , se refera la conducatorii auto aflati pe carosabil nu la cei aflati pe opriti pe trotuar

    Cum zicea si raposatul Toma Caragiu : " Ma cine-i tine pe-astia in brate? " si Hopa-Sus , probabil maine va fi avansat ca a linistit un element ce tulbura linistea si a desconsiderat indicatiile sale . De ce ne miram ca toate merg asa in tara asta? Am dreptul la contestatie , sa alerg dupa certificate de grefa , dupa stampile pe hotarari , ore si zile de compus actiunea in instanta , iar politistul are dreptul sa abuzeze in continuare , eventual sa avanseze in grad , sa primeascu un salariu mai mare, tot pe banii platiti de noi contribubilii.

    Astept opiniile Dvs. poate sunt eu nebun si nu stiu pe ce lume traiesc
    Zi-mi si mie ca vad ca ai puteri paranormale. Daca ma apuc sa joc la loto, castig anul asta? :))

    E o gluma, trateaz-o ca atare :)

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. In atentia celor RESPONSABILI
    De politiarutiera2 în forumul AMENZI SI PUNCTE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 12.02.2016, 23:11
  2. Abuz
    De politiarutiera2 în forumul FOTOGRAFII DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 16.07.2015, 02:15
  3. Sa nu uitam de Ingerii SMURD salvatori ai celor fara speranta
    De srbncatalin în forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 22.11.2013, 11:35
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.03.2013, 15:11
  5. Tehnici de baza in conducerea preventiva.Regula celor 15 secunde.
    De srbncatalin în forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 06.02.2013, 12:13

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •