Acesta este un chestionar email via http://politiarutiera.ro/ de la:
Laurentiu Gherghinescu <>
Am fost oprit de catre echipajele politiei rutiere din Timisoara de nenumarate ori si avand in vedere ca detin permis de conducere eliberat de catre statul Michigan din USA , am fost tratat de catre cei in cauza( angajati ai politiei rutiere) precum un infractor , deoarece dumnealor nu credeau in validitatea actului. Tin sa mentionez ca permisul de conducere mi-a fot verificat de catre Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere ?i Înmatricul?ri a Vehiculelor , tot de atatea ori si respectiv au confirmat autenticitatea si validitatea permisului de conducere. Problema se pare este ca organele competente ale politiei rutiere din Timisoara nu au la cunostinta faptul ca in Statele Unite si mai exact in Michigan permisul de conducere ( categoria B ) are denumirea de Operator Licence si nu Driver Licence. Doresc sa se clarifice aceasta neintelegere si sa nu mai trec prin acelasi filtru de fiecare data cand sunt oprit de Politia Rutiera( proces verbal , predarea permisului pentru verificare si multe alte neplaceri)

Cu stima Gherghinescu Laurentiu