Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: ADRESA DE CORESPONDENTA PENTRU POLITIA RUTIERA A2?

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    ADRESA DE CORESPONDENTA PENTRU POLITIA RUTIERA A2?

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    STAVARUS ADRIAN <

    ADRESA DE CORESPONDENTA PENTRU POLITIA RUTIERA A2?

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: ADRESA DE CORESPONDENTA PENTRU POLITIA RUTIERA A2?

    Stimate Domn!
    Adresa Poli?iei Autostr?zi A1, A2 este urm?toarea: DIREC?IA RUTIER?, Bd. George Co?buc, nr. 83 - 85, sect. 5, Bucure?ti; Tel.: 021/208.25.25; Fax: 021/335.78.31; E-mail: circulatie@politiaromana.ro

    Program de audien?e; Mar?i între orele 10 00 – 11 00; Joi între orele 15 00 – 16 00.

    Mijloace de transport: Maxi-taxi: 511; Autobuze: 117, 173; Tramvaie: 23, 32.

    Aceast? adres? este imprimat? ?i pe plicurile folosite pentru coresponden?a cu persoanele care au de solu?ionat probleme de poli?ie rutier?, referitoare la circula?ia pe A1 ?i A2.
    Mult succes!

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.096, Nivel: 18
    Progres nivel: 96%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 4
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    25.07.2011
    Postări
    2
    Puncte
    1.096
    Nivel
    18
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: ADRESA DE CORESPONDENTA PENTRU POLITIA RUTIERA A2?

    Doresc sa va relatez o intamplare nefericita in trafic si o profunda dezamagire referitoare la actiunea Politiei Autostrazii A2.
    Subsemnatul D. Alexandru, domiciliat in , jud Prahova , identificat prin CI ...., va aduc la cunostinta ca in data de 24.07.2011 , ora (aproximativ) 23:30 , s-a petrecut urmatorul fapt : intorcandu-ma de la Constanta catre Bucuresti cu sotia si feita mea in varsta de 3 ani pe autostrada A2 la km 77 un autoturism marca BMW , numar imatriculare B530 TOY venea din spatele meu cu faza lunga aprinsa (eu ma aflam pe banda 1 de mers) incercand sa-l atentionez ca are faza lunga aprinsa am apasat timp de 3 secunde butonul de avarii , vazand ca luminiile (faza lunga) masinii din spate nu au fost stinse continuand sa ma deranjeze am redus viteza pentru ca masina din spate sa ma depaseasca . In momentul in care autoturismul marca BMW a ajuns paralel cu autoturismul pe care il conduceam Skoda Octavia ,PH 12 VRY, pasagerul din dreapta BMW-ului adresandu-mi insulte a aruncat din masina continutul lichid al unei doze de bere dupa care soferul Bmw-ului a incercat sa ne opreasca autoturismul tragand in fata noastra si franand brusc reusind sa-mi pastrez ceva spatiu de plecare am reusit sa scap din blocaj si am accelerat pana cind am ajuns in spatele unui alt autotorism care sa-l folosesc ca si paravan in eventualitatea in care autoturismul Bmw ar fi tras in fata noastra pentru a ne opri . Autoturismul Bmw ajungand din nou paralel cu masina mea si neavand posibilitaea sa-mi intre in fata s-a apropiat la 10-15 cm de masina mea si pasagerul din dreapta al auto Bmw arunca din nou cu lichide , obiecte dure si dand cu pumnul in geamul si usa autoturismului meu adresandu-mi in tot acest timp injurii si gesturi de intimidare. Am incercat sa-mi pastrez calmul si am condus autoturismul de parca nu ar fi existat masina de langa mine neprivindu-i nici un moment , singurul lucru pe care l-am observat la acest autoturism fiind acela ca partea dreapta mijloc a masinii era infundata si zgariata , facandu-ma sa cred ca aceste gesturi de intimidare din partea soferului si a pasagerul nu au fost o intamplare asteptandu-ma la un eventual accident am rugat-o pe sotia mea afandu-se in dreapta masinii mele sa apeleze 112 pentru a cere ajutorul unui echipaj de Politie . In timp ce sotia dadea detaliile evenimentului agentului sef de la Politia Autostrazii Honea Costel soferul auto BMW a continuat intimidarea mea pentru a ma scoate din afara carosabilului iar pasageul lui din dreapta a lovit in mod repetat masina mea cu pumnii si cu alte obiecte dure. Toate acestea s-au repetat pe parcursul a aproximativ 15km fapt ce m-a deteminat sa trag intr-un spatiu servicii amenajat sperand ca soferul si pasagerul auto Bmw vor inceta toate aceste violente lipsite de vreun motiv intemeiat. In acest timp agentul sef Honea Costel cu care sotia mea inca vorbea la telefon a tinut sa ne asigure ca un echipaj de politie de la km 20 le va opri masina lor si implicit pe a noastra pentru a clarifica tot acest comportament periculos al indivizilor si bineinteles pentru a putea ca sa depun o reclamatie impotriva acestor indivizi ( care , presupun ca erau sub influenta alcoolului sau a altor substante toxice ) . Dupa cateva minute ne-am continuat drumul mergand cu o viteza de 90km/h , dupa cativa km ne-am intalnit din nou cu auto Bmw care mergea foarte incet si care vazand ca vrem sa-l depasim a inceput sa serpuiasca pe drum in fata masinii noastre si implicit a unor masini care veneau din spate obligandu-le sa franeze intr-un mod brutal . Din nou am avut aceleasi episoade de cosmar incercand din nou sa ne opreasca autoturismul si sa ni-l loveasca . In cele din urma am reusit sa intram in alt spatiu servicii asteptand mai mult timp sperand ca nu-i vom mai intalni . Dupa 10 minute ne-am continuat drumul catre Bucuresti (eram pe la km 34 ) sperand ca la km 20 echipajul de Politie ii va opri Ajunsi la km 20 aveam sa vedem ca nu era nici o masina de politie , nici o masina Bmw oprita . Ne-am continuat drumul sperand ca pana la intre in Bucuresti vom vedea Bmw-ul oprit de echipajul de Politie . La intrare in Bucuresti am oprit cand am gasit primul echipaj de Politie si i-am intrebat daca stiu ceva de Bmw-ul cu pricina si ne-au spus ca nu este in jurisdictia lor ci strict a Politiei de Autostrada . Am sunat din nou la 112 pentru a discuta cu agentul Honea Costel ce masuri au fost luate impotriva celor din auto Bmw mai sus mentionat . Ne-a raspuns ca echipajul de la km 20 nu a vazut nici o masina cu acest numar in conditiile in care am specificat NU era nici o masina de Politie la km 20 ! A incercat sa ne convinga ca atata timp cat nu am patit nimic si indivizii din auto Bmw s-au potolit nu ma avem de ce sa fim nemultumiti ca nu i-a oprit Politia. Toate cele trei convorbiri cu agentul sef Honea Costel se pot verifica prin sistemul de inregistrari convorbiri de la serviciul de urgenta si as dori ca sa stiu daca intradevar s-a solicitat interventia unui echipaj de Politie pentru acest caz . Doresc ca acest caz si acesti indivizi deosebiti de periculosi pentru societate sa fie trasi la raspundere conform legii pentru faptele ce le-au savarsit in noaptea de 24-07-2011 , noapte in care mi-a fost pusa in pericol viata atat mie cat si sotiei si fiicei mele aflate in autoturism .

    Am cateva intrebari :
    Cine imi plateste mie zgaieturile provocate de obiectele aruncate in masina mea de pasagerul periculos al Bmw-ului ?
    In cazul in care ma tamponam cu aceasta masina ( lucru care nu era deloc greu de produs ) si auto Bmw fugea de la locul accidentului ( am scris mai sus ca Bmw-ul era lovit in partea dreapta , poate ca mai accidentase si alte autoturisme in aces mod) chiar si in aceasta situatie puteau sa scape la fel cum au fost lasati in pace de Politie dupa atatea telefoane de urgenta ?
    Ce demersuri ar mai trebui sa fac ( am depus o plangere pe E-mail: circulatie@politiaromana.ro) ca sa ma asigur ca acesti indivizi vor fi trasi la raspundere pentru faptele savarsite in acea noapte?

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 873, Nivel: 16
    Progres nivel: 73%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    09.11.2011
    Postări
    1
    Puncte
    873
    Nivel
    16
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: ADRESA DE CORESPONDENTA PENTRU POLITIA RUTIERA A2?

    Am si eu o intrebare referitoare la acest incident...

    Daca eu ma opream si daca in momentul in care acesti indivizi incercau sa ma agreseze eu ii bateam de nu se mai ridicau de jos, se considera autoaparare sau trebuia sa dau cu subsemnatul pe la politie ca de ce am ripostat si nu i-am lasat sa ma bata???

    Din cate vad eu Politia autostrazilor e preocupata sa amendeze nu sa ajute cetatenii...eu am fost abordat de un politist intr-o parcare si supus la tot felul de teste ale masinii pt ca vorbeam la telefon. precizez ca eram deja in parcare... la km 110 pe A1.

    Cand Politia Autostrazilor o sa inceteze in a achizitiona radare cat mai performante, masini cat mai puternice pe care oricum nu le pot intretine din catre bugetul politiei, si alte lucruri si incep sa isi faca treaba si anume sa ii protejeze pe cetatenii care ii platesc?

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •