Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Acte schimbare motor.

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Acte schimbare motor.

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    Mircea Georgescu <

    Buna ziua,

    Numele meu este Mircea Georgescu si de curand am achizitionat un automobil marca Hyundai Accent, model 2006. Am fost astazi la RAR de unde am aflat ca masina are motorul schimbat (cu unul din 2007) si nu corespunde cu seria din acte.

    Inginerul de acolo m-a sfatuit sa merg la primarie sa imi puna stampila pe fisa de inmatriculare si sa fac rost de acte de la un service autorizat Hyundai pe reparatii motor. Mi-a spus ca am nevoie de adresa catre RAR cum ca a fost inlocuit blocul motorul si de devizul de reparatie, cel din urma fiind cel mai important din cate am inteles.

    Cu fostul proprietar nu am reusit sa rezolv nimic, nici macar nu recunoaste ca motorul a fost schimbat? Imi puteti spune ce pot face in aceasta situatie?

    La politie imi sunt necesare actele de provenienta ale noului motor?

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Acte schimbare motor.

    Dac? se înlocuie?te motorul unui autovehicul, este necesar? prezentarea la Registrul Auto Român pentru efectuarea modificarii respective în cartea de identitate. Cel mai simplu este s? se monteze un motor identic cu cel anterior, adic? unul care are acela?i cod motor cu cel men?ionat în cartea de identitate. Dac? se monteaz? (sau a fost montat) un motor diferit, autovehiculul va fi reomologat, iar în situa?ia în care noul motor are caracteristici mult diferite fa?? de cel original (putere mai mare, emisii poluante, etc.) se vor efectua teste specifice în cadrul Laboratorului de încerc?ri pentru securitate rutier? al R.A.R.
    Prin urmare, problema dvs. se rezolv? la R.A.R., nu la poli?ie.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •