Buna ziua,
Ma numesc Urduban Alina Margareta si am rugamintea sa-mi dati cateva lamuriri legate de urmatoarea situatie:
Am o masina proprietate personala, este inmatriculata pe adresa de domiciliu din Bucuresti. Urmeaza ca in viitor sa- mi schimb domiciliu in Ilfov( la adresa sotului, in Bucuresti am locuit la cada parinteasca).
Vreau sa stiu daca pot sa las masina inmatriculata pe adresa de domiciliu din Bucuresti, adica pe adresa de la casa parinteasca a mea, in situatia in care eu o sa- mi schimb buletinul pe adresa de domiciliu din Ilfov( voi locuii la casa parinteasca a sotului).
Cum pot face ca sa pot pastra in actele masinii, inmatriculare etc , adresa din Bucuresti unde locuiesc parintii? Ma gandeam daca se poate sa fac domiciliu stabil pe Ilfov si sa fac resedinta pe adresa din Bucuresti( in Bucuresti sa fiu trecuta flotant), in situatia aceasta pot sa las actele masinii pe adresa din Bucuresti? De asemenea RCA- ul este facut pe adresa din Bucuresti si cum procedez in situaria data, el fiind inca valabil?
Momentan doresc sa ramana actele masinii pe adresa din Bucuresti, sa- mi schimb doar adresa din buletin pe Ilfov, deoarece inca nu stiu daca vom ramane definitiv sa locuim in Ilfov , si nu vreau sa schimb actele masinii pe adtesa din Ilfov. Mentionez de asemenea ca masina este condusa de sotul meu, eu ne avand carnet de conducere.
Astept un raspuns cat mai urgent, in care sa- mi spuneti cum se procedeaza legal, ce acte teebuie sa fac, cat costa etc. , cat timp pot circula cu madina inmatriculata pe adresa din Bucuresti in situatia in care o sa- mi sxhimb domiciliu pe Ilfov.
Va multumesc anticipat.
Cu stima, Urduban Alina Margareta