1. Am o masina adusa din Anglia de un an , si am vrut sa o inscriu , asadar am scos de 2 ori numere rosii . Iar acum m-am gandit sa-i pun inapoi numerele de Anglia , am asigurare itp valabil pe acele numere , si nu este radiata . Daca o caut pe internet de asigurare este valabila . Intrebarea mea este daca am voie sa circul cu acele numelre care le-am avut inainte ? Daca nu este voie o dau la dezmembrari si imi iau alta care sa o inscriu , ca la asta e 2000 euro taxa de mediu .
2. Recent un prieten si-a luat si el o masina tot din anglia si a circulat cu ea 90 de zile ( asa stiu ca scrie in regulament , dupa acele 90 de zile trebuie inmatriculata sau scoasa din tara pentru a putea circula pe drumurile publice ) . Dar eu am citit pe internet si am vazut ca are voie sa circule 90 de pe an , din ce am inteles eu , ca are voie sa circule 90 de zile in fiecare an . Este adevarat asa ceva ?
Daca este prins ca a circulat cu acea masina mai mult de 90 de zile ce risca ? Va rog frumos sa imi raspundeti ! Va multumesc frumos !