Buna ziua,

Ma adresez Dvs in urmatoarea problema: cu ocazia platii impozitului pe masina (la inceputul anului 2015) la Administratia Financiara de sector, am aflat ca as avea doua amenzi de circulatie din 2008 si 2012 despre care nu stiu nimic. Nu am primit niciodata procesele verbale nici direct si nici prin posta si prin urmare nu am stiut de aceste amenzi. Mai mult decat atat, anual imi platesc impozitele ocazie cu care cer de fiecare data la Administratia financiara sa imi comunice daca mai am si alte sume datorate si neachitate. Am solicitat aceasta informatie si la finalul anului 2013, ocazie cu care mi s-a comunicat ca am o amenda pe care am si platit-o imediat dupa comunicare.

Acestea fiind datele problemei, va rog sa iimi spuneti daca intr-adevar exista aceste amenzi de plata si ***. Aceste amenzi care nu s-au comunicat pana acum mai sunt valabile? dupa 3 ani ele ar trebui sa apara deja prescrise.

Cum este posibil ca amenzile sa nu fie primite prin posta si cum este posibil sa apara abia peste 5 - 7 ani in evidenta Administratiei de sector desi pana atunci nu apareau?



Multumesc si astept raspunsul Dvs.

Cristina Alexandrescu