una ziua,
Numele meu este Dragos Mutescu , CNP:***. Astazi 23.04.2015 in jurul orelor 09:20 min ma deplasam pe Blvd. Basarabia in directia Piata Municii cand cu aproximativ 10m inaintea Spitalului de Urgenta Ilfov, un sofer de taxi a iesit din curtea spitalului direct in banda a 2 a. In momentul respectiv am franat si l-am claxonat, masina inca ruland, moment in care soferul a franat brusc de urgenta fara motiv (probabil deranjat de claxon), din acest motiv la randul meu am fost nevoit sa franez de urgenta si s-a produs o tamponare in lant in spatele meu intre doua masini, masina mea fiind a 3 a si prima din aceast lant de masini.
Este impardonabila aceasta atitudine, mai ales ca a iesit brusc fara sa se asigura in banda a 2 a , unde masinile circula cu viteze de 50-60 km/h. Nu este prima data cand vad o astfel de atitudine la taximetristi si din pacate la f multi participanti din trafic.
Autoturismul este un taximetru (din pacate nu am retinut firma), marca Dacia Logan, de culoare galben cu numarul de inmatriculare B-36-WVN.


Va multumesc si sper ca se vor lua masuri impotriva acestui sofer inconstient!