Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: hartuire in trafic

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    hartuire in trafic

    Domnule, Doamna,

    Sint Dr Manuela PODANI, medic primar la INBI Matei Bals Bucuresti si doresc sa va aduc la cunostinta un caz de agresiune in trafic petrecut marti *** ora 8.35 in centrul Capitalei.
    Stind la stop(banda 2a) la intersectia Str. CA Rosetti cu Bd Magheru, pe banda 1 era oprit un autobuz 137 in statie.
    In spatele lui a venit cu viteza autoturismul cu nr. de inmatriculare IF 03 ACU care la schimbarea stopului, imediat ce ne-am pus in miscare, a incercat sa schimbe banda de mers, taindu-mi calea(fara sa semnalizeze) desi era pe banda rezervata cotirii la dreapta, in spatele autobuzului. L-am claxonat si am trecut la citiva cm de botul lui cu care intrase deja partial pe banda mea si am continuat drumul.
    Autobuzul cotind la dreapta, masina a ajuns in paralel cu mine si imediat dupa intersectie a reusit sa intre in fata mea, dupa care a inceput sa frineze, incercind sa produca accident si a continuat sa mearga cu cca 10 km/h pe parcursul a urmatoarelor 2 stopuri: cu str. Vasile Lupu si str. Calderon, reusind sa blocheze circulatia pt toata banda si facind sa pierd ambele stopuri, desi acolo circulatia este de tip "unda verde" (fac acest drum zilnic catre spital si-l cunosc).
    La intersectia cu str. Calderon s-a asezat in diagonala blocindu-mi atit virajul la stinga cit si inaintarea/depasirea. In tot acest timp fireste ca era un sir de masini blocat si plin de claxoane de peste tot.
    Deoarece aceste tip de comportament care este o agresiune si intimidare in trafic, nu este compatibil cu normalitatea , banuiesc ca soferul era fie sub infuenta alcoolului, a drogurilor sau pur si simplu este un psihopat agresiv(nu este psihologic apt sa conduca), va rog sa investigati situatia.

    Va mentionez ca atunci cind am telefonat la tel.de serviciu de la Polita Rutiera, Dul politist care a ascultat povestea intai, a ridicat tonul la mine spunindu-mi ca nu am de ce sa reclam, daca nu m-a batut sau injurat...Cred ca daca asteptati sa interveniti doar in astfel de situatii, o sa fie victime inutile facute de acest individ.
    Va multumesc anticipat pt ceea ce veti face pt investigarea situatiei soferului aflat la volanul autoturismului in cauza si va stau la dispozitie pt orice informatie suplimentara la nr de tel***.

    Dr Manuela PODANI

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Doamna dr Podani, aveti dreptul sa faceti plangere la cea mai apropiata sectie de politie fata de conducatorul autoturismului respectiv, unde este necesar sa precizati si nr autoturismului!

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. trafic
    De politiarutiera2 în forumul LEGISLATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 18.05.2013, 09:38
  2. m-au agresat in trafic
    De politiarutiera2 în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 12.03.2013, 14:20
  3. Respect in trafic
    De srbncatalin în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.02.2013, 11:43
  4. din trafic
    De srbncatalin în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 07.02.2013, 19:40
  5. trafic
    De politiarutiera2 în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 20.04.2010, 11:00

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •