Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: logan B-08-ULH - cel mai frustrat taran la volan

  1. #1
    lopez_80
    Guest

    logan B-08-ULH - cel mai frustrat taran la volan

    sau B - 80 - ULH ...Un logan cu "cel mai mare" taran prost la volan ce se afla prin IASI in ziua de 11.mai.2010 si avea chef de accidente.
    Cum sta treaba? Eu pe banda 2 - el pe 1, eram in unghiul lui mort si cum e "taran prost" nu ma vedea...eu l-am claxonat sa stea locului sa nu intre in mine - eu merg mai departe. El "taran prost" - si cel mai frustrat cucos (ca avea si doamna in dreapta) m-a depasit pe dreaptaaa...a venit in fata mea si a franat brusc...asta se intampla pe la vreo 50 - 60 km/ora. Noroc ca am avut fler si am franat la fel de rapid si am si tras dreapta sa nu intru in "taranul prost".
    Faza 2: semnalez sa trag pe dreapta pt a opri sa coboare prietena....el in fata mea trece si el pe banda 1 si iar franeaza brusc....deci ...cel mai FRUSTRAT TARAN LA VOLAN...

    Norocul lui e ca nu am retinut sigur numarul la masina ori 08 ori 80...ca ma duceam direct la politie cu martori cu tot..

    scuze..daca cumva spun gresit numarul..oricum e LOGAN de Bucuresti - ULH...ori 08 ori 80...scuze daca cumva citeste cineva si nu este el relatat.

    fratilor...fereti-ma de prosti din fata...ca de aia din spate nu-mi pasa!!!

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: logan B-08-ULH - cel mai frustrat taran la volan

    Ave?i, într-adev?r, perfect? dreptate.
    Cel mai mare du?man al siguran?ei deplas?rii pe drumurile noastre publice bombardate de indiferen?a administratorului na?ional - Ministerului Transporturilor ?i Infrastructurii, este participantul la trafic, adic? OMUL: conduc?tor, pieton, biciclist, c?l?tor.
    Din aceast? perspectiv?, am întâlnit destui "??rani", reprezentan?i frunta?i ai celorlal?i utilizatori ai drumului public, al?ii decât cei cu permis de conducere.
    Când zicem "??rani", nu ne gândim ?i nu vrem s? d?m un în?eles peiorativ locuitorilor din mediul rural care sunt ??rani de origine, ci la acele creaturi perfide, ascunse în carapacea lor mental? primitiv?, necaracterizat? de bun sim?, solidaritate ?i instinct reciproc de conservare, indivizi cu icoane atârnând la parbriz, dar cu Dumnezeu izgonit din suflet ?i credin??, specii rutiere acefale, dar cu preten?ii justificate pe motive de func?ii, ranguri, diplome, rela?ii, apartenen?? politic?, grupe de mu?chi ce se umfl? mai r?u decât la mâna lui Popey Marinarul, devoratorul de spanac, l?tr?turi umane care dau muzica la maximum, reglat? pe manele centrate pe bani ?i du?mani....
    NOI suntem du?manii no?tri, de când ne na?tem ?i pân? când murim, ca un blestem na?ional întemeiat pe destinul caprei vecinului, pe bârna mic? din ochii de pisic? ai autorit??ilor, pe spiritul b?ie?ilor descurc?re?i acaparatori de bog??ii ?i destabilizatori de neam ?i de ?ar?, pe consecin?ele proverbului, "pe cine nu la?i s? moar?, nu te las? s? tr?ie?ti", "ridic?-te tu s? stau eu"....
    N-avem o?ti, dar? iubirea de mo?ie e un zid....zicea poetul...
    N-AVEM INSTITU?II CREDIBILE, dar? dorin?a de a nu mai contabiliza atâ?i mor?i ?i mutila?i, f?r? rost, zilnic, pe drumurile noastre publice, ne determin? s? ne înh?m?m la aceast? misiune umanitar? de a posta zilnic, cât mai multe date despre C?L?I care conduc periculos, ira?ional, de-a-ndoaselea pe am?râtele noastre de drumuri publice, doar va binevoi cineva oficial s? se sesizeze ?i s? ac?ioneze.
    Oricum, avem racile în educa?ie, în gena na?ional? de b?ie?i descurc?re?i ?i buni de toate, la care se mai adaug? ?i efectele crizei economice ?i politice care se va repercuta deosebit de grav pe drumurile publice întrucât, nervii fiind întin?i ca pra?tia, oricând se poate ajunge la minir?zboaie în strad?, m?rul discordiei find regulile de circula?ie.
    NU V? C?UTA?I SINGURI DREPTATEA PE DRUMUL PUBLIC SEMNALIZÂND, OPRIND PENTRU A ATEN?IONA PE UN ALTUL CARE V-A JENAT ÎN ORICE FEL, PENTRU C? SE POATE AJUNGE LA MOARTE, ALTA DECÂT CA URMARE A UNUI ACCIDENT DE CIRCULA?IE.
    MASS-MEDIA A PREZENTAT NUMEROASE R?ZBOAIE RUTIERE, BAZATE PE S?BII, BÂTE SAU CHIAR ARME DE FOC, CONFLICTE CARE ÎNTOTDEAUNA SE NASC SPONTAN, DAR CARE SE TERMIN? DRAMATIC.
    În rest, s? avem parte numai de bine, c? belelele, inclusiv cele rutiere, curg.

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.955, Nivel: 27
    Progres nivel: 55%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 45
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    24.05.2010
    Postări
    2
    Puncte
    1.955
    Nivel
    27
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: logan B-08-ULH - cel mai frustrat taran la volan

    Din pacate "este o opinie personala" de vina este Politia pentru aceste lucruri, adica acesti oameni platiti de la bugetul de stat respectiv din banii nostri. Spun asta pentru simplul fapt ca prefera sa pandeasca un participant la trafic care depaseste cativa kilometri la ora intr-o localitate in loc sa participe la trafic in masini nemarcate cu insemnele politiei dar echipate cu camere video. Fac aproximativ 1500-2000 de kilometri saptamanal pe drumurile patriei si pot sa spun ca in maxim 100 de kilometri parcursi vor exista cativa astfel de "soferi" care chiar pun in pericol cel mai de pret bun - vietile noastre. In aceste cazuri ar trebui aplicate sanctiuni grave. In momentul in care il lasi fara permis pe vitezomanul in cauza (actiuni constante) "vorba umbla repede in retea" si este cea mai buna preventie. Romanul face asta pentru ca se poate si ii este permis sa o faca (claxoane, sicane in trafic cu masini superioare, etc etc). Deci pana la urma daca cauza sunt cetatenii certati cu manierele, efectul este dat de nepasarea si lipsa de respect a celor care ar trebui sa ne apere respectiv Politia Romana. Luati exemple de la alte tari stimati Domni pentru ca nu e greu sa impui legea. Dar repet amenzile se pot da si din umbra copacului cu radarul invizibil deci de ce atat chin ? Singura chestie care ar da de gandit politistului de rand este ca maine poate cineva apropiat va fi victima in aceste accidente, dar de ce sa gandim atat de mult.

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.924, Nivel: 27
    Progres nivel: 24%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 76
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    05.06.2010
    Postări
    4
    Puncte
    1.924
    Nivel
    27
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: logan B-08-ULH - cel mai frustrat taran la volan

    eu... n-am prea priceput situatia... banda doi, banda unu, claxon... !? de ce claxon? a incercat sa intre pe banda doi? a semnalizat? a fortat intrarea?

    taran frustrat... suna ciudat, ceva parca nu e bine legat aici...

    succesuri tuturor!

    0 Nepermis! Nepermis!

  5. #5
    Soldat Fruntas
    Puncte: 1.566, Nivel: 23
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    27.12.2010
    Postări
    25
    Puncte
    1.566
    Nivel
    23
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: logan B-08-ULH - cel mai frustrat taran la volan

    @Comisaru , stai parcat , frate , daca esti de la Rutiera , iesi in strada , ia permise , da puncte , fa ceva pozitiv. Lasa forumul pt. cei care au mult timp de pierdut. Si cind iesi in strada , poate faci in asa fel , incit sa ii iei permisul si celui "jmecher" , nu numai la "taranii" care cad in plasa , la radare.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Membri care au citit acest subiect: 0

Nu sunt membri pentru listat momentan.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •