Buna ziua,


Ma numesc Marin LULEA si am o intrebare in legatura cu suspendarea permisului de conducere.Daca ultima zi in care expira suspendarea este vineri.Sambata ar trebui sa merg sa imi ridic permisul.Din pacate sambata si duminica este inchis si ramane sa merg luni dupa permis.Ma gandeam ca in aceasta tara exista si oameni care respecta regulile de circulatie.Avand in vedere ca sambata persoana respectiva ar putea circula nu s-ar pute sa i se dea permisul de vineri ? .La aceasta situatie m-am referit strict daca inceteaza dreptul de a conduce sambata.Daca inceteaza de duminica este normal sa mearga luni dupa permis pentru ca sambata este un sfarsit de saptamana.M-am gandit inca la o varianta probabil ca pe viitor se va putea lua in calcul si aceasta..In perioada suspendata permisul sa fie in posesia vinovatului avand in vedere ca se poate verifica online situatia persoanei sau se poate stoca intr-o baza de date cu fiecare permis suspedat. Eventual cele relatate mai sus se pot lua in calcul pe viitor .
Astept un raspuns din partea dumneavoastra.


Va multumesc anticipat,

Cu stima,
Marin LULEA