Buna ziua,

Zilnic, in jurul orei 7.30, in zona statuiei Leu se intampla un fenomem, zic eu, grav, mai ales tinand cont de zona si perioada lunga de 'ingaduinta". Din Bulevardul Geniului, zeci de masini intr-un interval de cateva minute, ignora semnul INTERZIS si intra in parcarea din fata Palatului Cotroceni, o traverseaza si apoi reintra pe banda de mers spre Soseaua Grozavesti, in fata coloanei de masini, punand in pericol viata celorlalti participanti la trafic (va rog sa verificati si modul in care fac asta). Eu am doi copii minori in masina si reclam ca viata lor este pusa in pericol in mod evident.
Ceea ce m-a motivat sa scriu aceasta sesizare este stupefactia cu care am constat in dimineata zilei de ieri, 6 aprilie 2015, si astazi, 7 arpilie 2015, la aceleasi ore cum acest "fenomen" s-a desfasurat sub directa atentia a politistului din intersectie si chiar "CU DIRIJAREA ACESTUIA". Cat de jenant, cat de periculos este pentru increderea in corectitudinea si autoritatea institutiei...


Va pracizez ca am de gand sa inregsitrez aceste momente penibile si sa le postez, zilnic, pe toate retelel de socializare/publice.

Nu am mari asteptari privind luarea unor masuri dar consider ca este de datoria oricarui roman sa transmita astfel de informatii, desi sunt constient ca nu va sunt straine.

V-am atasat coordonate clare.
Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	intersectia LEUL.png 
Afișări:	240 
Mărime:	1,68 MB 
ID:	334