Domnilor politisti, Cum,cui,si ce trebuie sa facem pentru lucrurile vizibile si daca ne uitam pe google earth...locuiesc in localitatea Marsa din judetul sibiu.(ca numar de locuitori,este sat cu blocuri....lasam la o parte aceste lucruri.am obosit de cate ori m-am adresat politiei de aici si politiei judetene..este legal sa fie parcate tiruri,autocare,microbuze(acestea din urma apartinand toate unei firme de transport private) pe trotuare?..cu soferi care te calca daca esti in fata autobuzului atunci cand el se pune in miscare de pe trotuar.fapte reale va zic..ca sa merg la magazin,trebuie sa zbor daca nu vreau sa fiu calcat de soferii care circula legal pe carosabil(bineinteles ,poate nu sunt la curent cu noile legi....totul se intampla,unde limita maxima a greutatii este 2,5 t, anumite persoane au voie sa circule in localitate cu limita de autostrada cel putin).ce putem face in aceste cazuri?politia de la noi din judet nu ia in considerare nimic.supravegheaza masinile care au sanii in urma lor pe timpul iernii...
Toata localitatea e impotriva acestor lucruri,dar traiesc si suporta cu frica acestea..pe langa foarte multe care trebuie adresate altor departamente...totul este in zadar...stiu.nu stiu cat vom mai suporta aceste nereguli si am dorit doar sa aveti la cunostinta lucrurile acestea.macar atat..multumesc