Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Ce pot sa fac?

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 24, Nivel: 1
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 26
    Activitate globală: 0%

    Data înscrierii
    11.03.2015
    Postări
    1
    Puncte
    24
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Ce pot sa fac?

    Salut, acum cateva zile m-a oprit un echipaj de rutiera intr-un cartier in timp ce imi parcam masina, m-a testat cu alcooltestul, aveam o alcoolemie de 0,12 totul bine aici greseala mea si imi asum greseala. Problema este ca cei 2 agenti m-au luat mult prea in sictir cu un limbaj neadecvat, nu m-au insultat sau ceva de genul. Agentul care m-a legitimat nu s-a prezentat, nu purta cascheta, limbaj neadecvat, si nu m-au lasat se semnez procesul verba. Problema sta in felul urmator am citit odata in graba procesul si l-am rugat sa mai imi permita inca odata sa il citesc. Dansul ma lua cu "semnezi sau nu ca nu am toata ziua sa stau dupa tine". Am vrut sa completez lista de mentiuni dar agenti sau suit in MCV si au plecat cu permisul meu fara sa imi spuna nimic.. L-am rugat de vreo 3 ori sa imi dea procesul verbal sa il semnez dar nici un efect.. Ce pot face in aceasta situatie?

    Edit: Au mentionat ca am de platit 450 lei in 48 de ore, si permisul suspendat 90 de zile, fara dovada de conducere. + ca m-au lasat cu masina in strada pentru ca s-au lipit de fundul masini mele si nu mai putut face manevra de parcare.

    0 Nepermis! Nepermis!
    Ultima modificare făcută de cristian22; 11.03.2015 la 17:58.

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    In aceasta situatie poti sa-i spui celui care te-a invatat balivernele enumerate ca sa le pui pe o hartie si sa o inaintezi instantei competente!Precizarea mea este ca trebuie sa si probezi ceea ce spui...sa n-ai impresia ca gata toata lumea te va crede!Nu stiu cum se face ca pe forumul asta intra si posteaza doar ingerasi care nu incalca regulile de circulatie si care vorbesc respectuos cu politistii!Nu stiu cum se face ca eu inca n-am intalnit astfel de specimene!

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •