Buna seara si bine v-am gasit
AM si eu o problema la care as dorii sfatul dumneavoastra,in anul 2009 fiind imatur si un pic mai mult ''prost'' scuzati-mi limbajul, am facut prostia sa imi cumpar o masina dupa ce am economisit ceva timp bani inainte de a obtine permisul de conducere, dupa ce am picat am inceput sa circul fara permis, la inceput pe stradutele din cartier dupa care prini tot orasul!
Am fost prins si mi s-au intocmit dosare penale in 3 randuri,acest lucru ma bantuieste pana in ziua de azi cand m-am maturizat si mi-am intemeiat o familie si imi este greu sa nu am dreptul de a conduce
Deoarece dosarele au ajuns foarte greu in instanta ultimul dosar a ajuns anul trecut(2014) si s-a pronuntat o decizie definitiva in luna februarie am fost condamnat la 3 ani cu suspendare sub supraveghere
Eu deja afalandu-ma in sistemul de supraveghere din 2010 cand a ajuns prim dosar!
Initial mi s-a spus ca pot obtine permisul in februarie 2015 lucru care m-a incantat enorm si l-am asteptat cu nerabdare,crezand ca odata ce av trece un an de la ultima condamnare din cazier voi putea sustine examenul
Recent mi s-a spus ca trebuioe sa astept pana in 2017 cand ma reabilitez de catre un avocat
As dorii sa stiu daca este asa ... iar daca da, as dorii sa aflu daca s-au adus noi reglementari la noul cod rutier din oct 2014 sau la cel ce va intra in vigoare care mi-ar permite sa sutin examenul, sau daca exista alte portie legale pt a face acest lucru!
Va multumesc