Stimate domnule/stimata doamna,

Subsemnata Pătru Ioana Andreea, domiciliată bld. Unirii, nr. ***, prin prezenta doresc sa reclam următoarele:
1. Astăzi, 20.12.1014, in jurul orei 15:15, aflata pe mijlocul trecerii de pietoni de pe strada Lânăriei (zona Șincai) am fost abuzata verbal de șoferul automobilului cu numărul AG - 99 - BRT, el neoprind spre a îmi da prioritate traversarii, ba chiar accelerand, oprindu-se abia in dreptul meu, pe trecere, insistand amenintator apoi sa ii prezint buletinul. A oprit apoi la vreo 5m de trecere din nou, dar a plecat ulterior.
2. In urma incidentului, am decis sa mă opresc spre a reclama fapta primei autoritati a politiei rutiere intalnite in cale, anume la intersectia de la Timpuri Noi, unde era stationata o masina a acesteia. Conversatia politicoasa dintre mine si domnul politist nu a fost notata nicăieri, acesta necerandu-mi nici măcar prenumele, promitandu-mi însă ca va inainta o sesizare, posibil fără rezolvare deoarece incidentul cu AG - 99 - BRT nu a fost filmat, ceea ce era oricum absurd, eu nefiind urmărită pe strada de posturi de televiziune.
In ambele momente, am fost insotita de prietenul meu, Dumitrașcu Eduard Alexandru, care le poate confirma.
Va rog sa imi confirmati o înregistrare a acestui fapt de către politie si incercarea unei eventuale rezolvari. Va multumesc.
Nr. telefon: ***.