Buna seara,
Am o intrebare pt dvs avand in vedere o intamplare din aceasta seara: ce se poate face din punct de vedere legal in cazul in care cineva aflat intr-o masina "se preface ca da cu masina peste tine" accelerand masina si fanand aproape de tine?

Intamplarea mea a fost urmatoarea: aflat in benzinarie, dupa ce am alimentat si am platit, eram aproape de a il pune pe fiul meu in masina, in spate, cand alaturi de mine a venit sa alimeteze o masina de tractari auto (in atasament este poza masinii). Aveam usa din spate stanga deschisa fiindca fiul meu tocmai urcase cand am fost claxonat de soferul masinii de tractari auto. I-am spus sa aiba rabdare ca il urc pe fiul meu in masina, moment ce a accelerat masina ca si cum ar vrea sa ma loveasca. Masina a fost franata la 30 cm de mine. Mentionez ca nu am angrenat nici o disputa cu respectivul sofer, am facut poza numarului masinii si am plecat.


Intamplarea a avut loc in benzinatia Petrom de pe bdul Tudor Vladimirescu, sector 5 in jurul orei 20 30

As vrea pe aceasta cale sa fac o plangere respectivului sofer pentru comportament agresiv. Nu am verificat cu angajatii benzinariei dar sunt convins ca toata intamplarea a putut fi imortalizata pe camerele de supraveghete si imaginile pot fi puse la dispozitie.

Multumesc,
Cu stima,
Stefan Ilie

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMAG1296.jpg 
Afișări:	289 
Mărime:	91,6 KB 
ID:	259