Buna ziua,
Ma numesc Manescu Florin (0723 316 790) si sunt tatal unei fetite de 9 ani eleva a scolii "Geo Bogza" din Strada Barbu Lăutaru, Nr.4, Sector 1, Bucureşti.
Exista o trecere de pietoni sub podul Grand care face accesul catre sediul acestei scoli. Dimineata, intre orele 7.30 si 8.15, este un trafic infernal in aceasta zona. Prioritatea la aceasta trecere de pietoni este foarte des incalcata de soferi indisciplinati. Am fost martorul nenumaratelor abateri de acest gen in calitate de pieton. Am vazut cazuri incredibile care de multe ori puteau genera accidente chiar si asupra copiilor. Tinand cont de aceste lucruri si de gradul ridicat de periculozitate va rog in calitate de parinte si de cetatean al acestui oras sa acordati o atentie sporita acestei zone macar la orele de varf. Se parcheaza pe aceasta trecere reducandu-se astfel vizibilitatea. In aceasta dimineata atat eu cat si copilul meu era sa fim striviti de catre un individ caruia desi i-am facut semn in prealabil ca vrem sa traversam, crezand astfel ca a inteles, a accelerat si mai tare... aproape ca ne-a sters cu masina.
Va multumesc pentru atentie si sper ca acest mesaj sa ajunga acolo unde trebuie.
Cu stima,
Florin Manescu