Buna ziua,
am o nelamurire legata de o greseala comisa in trecut, si anume:
In anul 2008 am vandut masina avariata unui cunoscut, urmana ca a doua zi sa ne vedem in a face actele .
Din diferite motive, si ala mele si ale lui am tot amanat, eu gandindu-ma ca daca o repara si vrea sa o vanda mai departe, ma va contacta sa facem actele finale. Acest lucru nu s-a intamplat, si m-am gandit ca a dezmembrat-o si a vandut-o pe bucati, am zis asta e prostia mea am ramas cu impozitul.....
Problema este ca de curand am primit acasa un plic in care eram intrebat daca vreu sa-mi reinnoiesc asigurarea pentru acel auto, apoi am verificat nr cartii pe site-ul RAR si masina are inca itp valabil...deci pare a fi in circulatie...
Avand in vedere ca am primit eu instiintare de la asigurari e posibil sa fi folosit talonul cu numele meu pentru a face asigurarea...

Am vorbit cu cel care a luat masina in 2008 si mi-a zis ca e dispus sa dea o declaratie in acest sens dar nu mai stie cui a dat masina atunci...
Ideea este cum pot sa dau de aceasta masina si de proprietar ?
Pot da o declaratie in acest sens si masina poate fi data in urmarire apoi posesorul sa fie indrumat catre mine ?

Toate cele bune!

Rog moderatorii sa mute postul la sectiunea potrivita, nu stiu din ce cauza nu a functionat sa postez acolo.