Domnule Director General,
Subsemnatul Alexandru Hangu, domiciliat in Slobozia, Str. Cuza Vodă, ***, Jud. Ialomița, am rugămintea sa ma ajutati cu cateva informatii privind devierea traficului pe autostrada A2 din data de 03.08.2014.
Conform comunicatului Info Trafic din data de 03.08.2014, ora 19.46, 'traficul rutier pe A2 a fost deviat pentru mai bine de 2 ore, iar incepand cu ora 19.45, se circulă în condiții normale pe Autostrada Soarelui'.
Tin sa va precizez faptul ca la ora 19.45, ma aflam in trafic, la km 105, in directia de mers Constanta - București, iar abia la ora 20 am reusit sa părăsesc A2 pe iesirea Drajna, spre Slobozia.
De asemenea, va mentionez faptul ca s-a circulat in coloana de la km 115, unde ma aflam aproximativ in jurul orei 18.40.
In acest sens, am rugămintea sa spuneti ora de la care s-a dispus devierea traficului pe la iesirea de la Drajna si in plus, să imi expuneti motivele pentru care politia rutieră nu a aplicat măsura de deviere a traficului si de la iesirea spre Fetești, eu fiind obligat sa stau in coloană, blocat, pe un drum cu circulatie deviata in conditiile de trafic extrem de aglomerat.
Cu respect,
Alexandru Hangu