Buna ziua,

Ma numesc Stoicescu Grigore, domiciliat in Mangalia, Bld. 1 Decembrie 1918,***, posesor al CI seria ***, CNP *** si doresc sa va supun atentiei urmatoarea problema:

La data de 02.12.2012 am instrainat autoturismul SMART FORTWO cu numarul de identificare WME01MC01YH09797, serie motor 0194774, nr. inmatriculare CT-87-BYG catre numitul JIANU CATALIN ALBERT, carte de identitate seria ***, CNP *** domiciliat in Navodari, Al. Brotaceilor nr.*** Jud Constanta.

Am mentionat pe spatele talonului faptul ca autoturismul a fost instrainat catre persoana in cauza.

Datorita faptului ca nici pana la acest moment persoana catre care am vandut autoturismul nu a procedat la inscrierea acestuia in circulatie conform legislatiei in vigoare, primesc periodic procese verbale de contraventie pentru fapte comise de Dl. JIANU CATALIN ALBERT, proprietarul autovehicolului in discutie.

Va rog sa luati masurile care se impun impotriva numitului JIANU CATALIN ALBERT pentru intrarea in legalitate a autoturismului descris mai sus.

Anexez la prezenta copii ale documente justificative:
- Contractul de vanzare – cumparare, (N/A)

- Certificatul de radiere (N/A)

- Talon (N/A)


Va multumesc,

Stoicescu Grigore