Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Amenda Bacau

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Amenda Bacau

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    GHINTUIALA BOGDAN - ALEXANDRU

    Buna ziua,
    Ma numesc Ghintuiala Bogdan -Alexandru si va rog sa ma sfatuiti, daca se poate, in legatura cu o amenda de circulatie.
    Sambata, 29 martie 2014, ma deplasam pe directia Bacau - Podu Turcului prin Adjudu vechi. Bunica mea era transportata din comuna Rachitoasa, in regim de urgenta, la spitalul din Podu Turcului, prezentand simptome de accident vascular cerebral, dupa prima investigatie medicala. In localitatea Lespezi, DN 11A, am condus auto cu nr. inmatriculare BC - 89 - AKM cu viteza de 92km/h - in localitate, fiind oprit si sanctionat cu amenda de 765lei (382,5lei in 2zile lucratoare)
    In procesul verbal de constatare a contraventiei seria CP nr.4667313 Politia Homocea Vrancea; am mentionat ca ma indreptam spre sectia de urgenta a spitalului din Podu Turcului, existand apel prin 112 catre urgente. Mentionez ca am fost luat in deradere de catre agentul constatator, in momentul in care ii explicam necesitatea deplasarii spre sectia de urgente, acesta spunandu-mi sa-mi comand girofar. Cu toate ca nu s-a prezentat, am semnat procesul verbal in speranta de a mai castiga timp, evitand discutiile in contradictoriu. Am achitat amenda cu chitanta seria BC CLP nr. 012038 la casieria Primariei Prajesti, judetul Bacau la data de 01.04.2014.
    RUGAMINTEA mea este :
    - ma puteti consilia daca se poate schimba decizia agentului constator din amenda in avertisment dupa ce am platit-o, fara o contestatie la Judecatoria Adjud, jud. Vrancea?
    Mentionez ca am primit o adeverinta de la Sectia Urgente a spitalului din Podu Turcului, care sa ateste ca m-am deplasat intr-acolo si bunica mea (GHINTUIALA MARIANA) a fost transportata in regim de urgenta.
    In speranta unui raspuns prompt, va multumesc!
    Cu stima,
    Ghintuiala Bogdan - Alexandru

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Plutonier Adjutant
    Puncte: 178.361, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,2%
    Realizări:
    Turat la maximumCreated Blog entryVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul pentru Postări
    Avatarul lui srbncatalin
    Data înscrierii
    29.01.2013
    Postări
    435
    Puncte
    178.361
    Nivel
    100
    Mesaje blog
    11
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 77/28
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Acest lucru nu este posibil,si nici cu contestatia la judecatorie nu veti rezolva nimic ,legile sunt legi deci trebuiesc respectate,acel agent doar si-a facut datoria nu este medic sa stie gravitatea situatiei.

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •