Am ispasit o pedeapsa de 2 ani inchisoare pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice accident si fuga de la locul accidentului. Am acrosat o masina in parcare. Au trecut cele 6 luni dupa eliberare, am facut dosarul pentru examen cu tot ce trebuie in el plus bilet eliberare plus hotarari judecatoresti dar permisul nu este anulat si este inca valabil.La ghiseul unde se depun dosarele pt examen mi-a zis sa merg sa il anulez la un alt ghiseu acolo mi-a zis sa aduc hotararile judecatoresti in original si dovada retinerii permisului de conducere. In hotararile judecatoresti nu scrie nimic de retinerea permisului sau suspendarea lui sau anulare. dovada de retinere sau suspendare nu mi-au dat pt ca nu m-a achetat politia rutiera ci o sectie de proximitate si nu se retin permisele la sectia de politie ci la rutiera iar cand am vorbit cu un politist de acolo mi-a zis ca nu tre sa mai dau examen pt ca nu specifica in hotarari despre anulare sau suspendare cum as putea sa fac pt ca nu am dovada si nu pot da examen fara sa fie anulat permisul. Multumesc