Buna seara,

As vrea sa reclam domnisoara care conducea in aceasta seara o masina argintie cu nr B 211 DDD, care nu a acordat trecerea pietonilor pe prima trecere de pietoni din sensul de mers Piata Muncii spre Piata Alba Iulia. Toti ceilalti soferi au oprit si permis traversarea strazii de pietoni angajati in traffic, insa domnisoara a accelerat si plecat in momentul in care am ajuns in dreptul ei. se grabea probabil la un bar de fite din zona.

Nu este prima oara cand patesc acest lucru, am mai patit si nu stiam unde sa reclam soferii, insa ma bucur ca exista acest site. Vecina mea de 18 ani a patit mai rau pe aceeasi trecere de pietoni, alegandu-se cu o rana urata la cap pentru ca un domn nu a cedat trecerea si a lovit-o cu masina.

Un an de zile a fost o cruce mica in coltul trecerii de pietoni pentru ca un om a fost calcat cu un jeep de o domnisoara grabita, care iesind de pe straduta vecina nu a cedat trecerea. a fost sinistru sa treci zilnic pe acolo si sa te gandesti ca tu ai fi putut pati acelasi lucru.


Zilnic sunt astfel de cazuri pe aceasta trecere. Eu recomand un semafor acolo , deoarece este o zona ff circulata sau macar instalati camere de luat vederi ca sa va convingeti, cred ca s-ar da multe amenzi sau ridica premise saptamanal pe acest motiv.



Va multumesc anticipat pentru intelegere.

o seara buna tuturor.