Buna ziua,

Permiteti sa raportez
in data de 15.04.2010 in jurul orei 19,30 circulam cu masina in Arad - mergeam spre casa cu sotia. In dreptul intersectiei de le UTA - in fata mea circula o masina marca VW Golf, arginiu cu tunning exterior - scris cu albastru, spoilere modificate etc . Exact la semafor - ocupantul locului din dreapta a deschis tacticos gemaul fumuriu si si-a aruncat tigara. Apoi a virat pe Cocorilor, fiind chiar in directia in care mergeam si eu - am fost tot timpul in spatee lui. Imediat dupa intrarea in depou - este o trecere de pietoni pe care erau angajate 2 persoane- traversasera deja sensul opus de la stanga sre dreapta- masinile fiind oprite, iar soferul golfului in loc sa opreasca, a facut o manevra brusca spre dreapta ca sa evite sa le ia pe capota si si-a continuat drumul. Repet, NU a oprit la trecerea de pietoni, mai avea putin si lovea cele 2 persoane pe trecere! apoi dupa ce am plecat d epe loc- l-am ajuns din urma pentru ca pe Cocorilor era aglomeratie. Am circulat in spatele lui pana la strada Padurii - unde la semafor desi s-a schimbat culoarea din verde in galben apoi in ROSU- golful iarasi nu a respectat culoarea rosie si a trecut pe rosu!
Daca politia arad se autosesizeaza si are nevoie de martor - vin cu placere!
Recomand politiei aradene sa instaleze camere in zona acelei intersectii- foarte des vad cm soferii trec pe rosu!
Cu stima