Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Trist dar adevarat

  1. #1
    Plutonier Adjutant
    Puncte: 178.361, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 99,2%
    Realizări:
    Turat la maximumCreated Blog entryVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul pentru Postări
    Avatarul lui srbncatalin
    Data ĂŽnscrierii
    29.01.2013
    Postări
    435
    Puncte
    178.361
    Nivel
    100
    Mesaje blog
    11
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 77/28
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12

    Trist dar adevarat

    Un "Camionagiu" moare într-un accident. Un copil îl întreabă pe tatăl său: Cine e domnul ăsta care a murit? Nu stiu fiule. Stiu doar că era un "Camionagiu". Copilul se apropie de o altă persoană care era într-un camion de lângă,plângând si luîndu-l de mână îl întreabă: Puteti să-mi spuneti ce-i ăla un "Camionagiu"? Soferul acelui camion îi răspunde cu vocea tremurândă si cu ochii plini de lacrimi: Un "Camionagiu".....ESTE O PERSOANĂ CARE DOARME MAI PUTIN CA MULTI ALTII , CARE DESEORI SUFERĂ DE FRIG , DE CĂLDURĂ , DE FOAME , TRECE PRIN PLOI , FURTUNI , NU ARE SĂRBĂTORI , CRĂCIUN , AN NOU SI ÎN MULTE MOMENTE IMPORTANTE NU ESTE ACASĂ.NU-SI VEDE COPIII CRESCÂND , NU-I ÎNGRIJESTE CÂND SUNT BOLNAVI , PRIMESTE INSULTE SI POATE CHIAR LOVITURI . SUFERĂ SI ÎSI DĂ VIATA PENTRU CEILALTI....PLÂNGE...SIMTE...ÎI PARE RĂU...SI MULTE ALTE LUCRURI CARE I SE ÎNTÂMPLĂ ! DAR CÂND SE URCĂ LA VOLANUL UNUI CAMION , CEEA CE FACE CU DRAGOSTE SI CU MÂNDRIE , SE TRANSFORMĂ ÎN "CAMIONAGIU" , FĂRĂ SĂ-I PESE CĂ POATE AVEA UN ACCIDENT , SAU NU STIE DACĂ SE VA ÎNTOARCE CU BINE ACASĂ , SAU CĂ TREBUIE SĂ RĂMÂNĂ PLECAT PENTRU MAI MULTE ZILE SAU CHIAR MAI RĂU DE-ATÂT ... SĂ-SI PIARDĂ VIATA ... ASTE E O PĂRTICICĂ DIN CEEA CE E UN "CAMIONAGIU" . Deodată se aude un telefon mobil din buzunarul pantalonului celui căzut... Colegul "Camionagiului" decedat lasă copilul o clipă pentru a lua telefonul si văzându-l îsi dă seama că era chemat de acasă. Era un mesaj si cu voce scăzută îl citeste : "BUNĂ TATĂ, AM LUAT TELEFONUL MAMEI CA SĂ-TI SCRIU ACEST MESAJ SI SĂ TE FELICIT DE ZIUA TA . ABIA ASTEPT SĂ-TI VEZI CADOUL , DUPĂ CELE 12 ZILE DE CÂND ESTI PLECAT SI NU AI PUTUT FI ACASĂ SĂ-TI TAI TORTUL , AZI O S-O FACEM ÎMPREUNĂ . TE IUBESC TATĂ ! ESTI SUPER TATĂL MEU ,TE SĂRUT SI TE ASTEPTĂM ACASĂ ! Asa e viata unui "Camionagiu" . Dacă se poate difuzati mesajul pentru ca lumea în loc să critice, să aprecieze efortul Profesionistilor Volanului , care nu fac altceva decât să vegheze în timp ce multi altii dorm si câteodată până chiar si viata si-o oferă fără a primi nimic în schimb. Dacă esti " Camionagiu " distribuie si tu si dacă nu apreciază-l !!

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1467326_407123279416381_687188734_n.jpg 
Afișări:	177 
Mărime:	12,8 KB 
ID:	118






    - - - Actualizat - - -

    Din partea mea ,mult respect pentru soferii profesionisti (CAMIONAGI)

    1 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.747, Nivel: 33
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 3
    Activitate globală: 68,0%
    Realizări:
    1000 Puncte ExperienţăVeteran

    Data ĂŽnscrierii
    16.03.2010
    Postări
    6
    Puncte
    2.747
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 4/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Triast dar adevarat

    Citat Postat ĂŽn original de srbncatalin Vezi post
    Un "Camionagiu" moare într-un accident. Un copil îl întreabă pe tatăl său: Cine e domnul ăsta care a murit? Nu stiu fiule. Stiu doar că era un "Camionagiu". Copilul se apropie de o altă persoană care era într-un camion de lângă,plângând si luîndu-l de mână îl întreabă: Puteti să-mi spuneti ce-i ăla un "Camionagiu"? Soferul acelui camion îi răspunde cu vocea tremurândă si cu ochii plini de lacrimi: Un "Camionagiu".....ESTE O PERSOANĂ CARE DOARME MAI PUTIN CA MULTI ALTII , CARE DESEORI SUFERĂ DE FRIG , DE CĂLDURĂ , DE FOAME , TRECE PRIN PLOI , FURTUNI , NU ARE SĂRBĂTORI , CRĂCIUN , AN NOU SI ÎN MULTE MOMENTE IMPORTANTE NU ESTE ACASĂ.NU-SI VEDE COPIII CRESCÂND , NU-I ÎNGRIJESTE CÂND SUNT BOLNAVI , PRIMESTE INSULTE SI POATE CHIAR LOVITURI . SUFERĂ SI ÎSI DĂ VIATA PENTRU CEILALTI....PLÂNGE...SIMTE...ÎI PARE RĂU...SI MULTE ALTE LUCRURI CARE I SE ÎNTÂMPLĂ ! DAR CÂND SE URCĂ LA VOLANUL UNUI CAMION , CEEA CE FACE CU DRAGOSTE SI CU MÂNDRIE , SE TRANSFORMĂ ÎN "CAMIONAGIU" , FĂRĂ SĂ-I PESE CĂ POATE AVEA UN ACCIDENT , SAU NU STIE DACĂ SE VA ÎNTOARCE CU BINE ACASĂ , SAU CĂ TREBUIE SĂ RĂMÂNĂ PLECAT PENTRU MAI MULTE ZILE SAU CHIAR MAI RĂU DE-ATÂT ... SĂ-SI PIARDĂ VIATA ... ASTE E O PĂRTICICĂ DIN CEEA CE E UN "CAMIONAGIU" . Deodată se aude un telefon mobil din buzunarul pantalonului celui căzut... Colegul "Camionagiului" decedat lasă copilul o clipă pentru a lua telefonul si văzându-l îsi dă seama că era chemat de acasă. Era un mesaj si cu voce scăzută îl citeste : "BUNĂ TATĂ, AM LUAT TELEFONUL MAMEI CA SĂ-TI SCRIU ACEST MESAJ SI SĂ TE FELICIT DE ZIUA TA . ABIA ASTEPT SĂ-TI VEZI CADOUL , DUPĂ CELE 12 ZILE DE CÂND ESTI PLECAT SI NU AI PUTUT FI ACASĂ SĂ-TI TAI TORTUL , AZI O S-O FACEM ÎMPREUNĂ . TE IUBESC TATĂ ! ESTI SUPER TATĂL MEU ,TE SĂRUT SI TE ASTEPTĂM ACASĂ ! Asa e viata unui "Camionagiu" . Dacă se poate difuzati mesajul pentru ca lumea în loc să critice, să aprecieze efortul Profesionistilor Volanului , care nu fac altceva decât să vegheze în timp ce multi altii dorm si câteodată până chiar si viata si-o oferă fără a primi nimic în schimb. Dacă esti " Camionagiu " distribuie si tu si dacă nu apreciază-l !!

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1467326_407123279416381_687188734_n.jpg 
Afișări:	177 
Mărime:	12,8 KB 
ID:	118






    - - - Actualizat - - -

    Din partea mea ,mult respect pentru soferii profesionisti (CAMIONAGI)
    Scris cu mult suflet şi mult adevăr........adevăr plin de tristeţe, de regret, de obidă şi necaz în ultmă instanţă! A fi camionagiu, nu e deloc uşor mai ales astăzi, când până la ultimele "reglementări" puse pe "tapet", nu mai poate deveni "peste noapte" camionagiu, orice băieţaş, care la 18 ani, abia împliniţi, a ajuns posesor de "C" şi "E" şi la prima angajare are pe mână ditamai "tir"-ul în stăpânire......
    Eu, sunt, de ani buni, "însoţitor de transporturi agabaritice şi speciale", şi am avut ocazia să gust amarul vieţii de camionagiu, pe care trebuie să-l APĂR de zmeii fără minte făcuţi şoferi la "apelul bocancilor".....şi o spun cu părere de rău, că sunt muulţi şi cu state vechi de şoferie, care sunt doar "birjari" şi....nimic altceva....Îi vezi după cum conduc (de parca ar fi concesionat numai pentru ei sectorul de drum).....după faptul că deşi e pe o cisternpă, poartă cu mare fală o rampă completă de girofaruri, inducând în EROARE pe ceilalţi perticipanţi la trafic, iar când apar eu pe drum cu toate lămpile de semnalizare/avertizare aprinse, nu mai sunt luat ÎN SERIOS, deoarece par o cisternă sau o simplă basculă....cu fiţe, dar eu vin cu 3,50m - 4,80m lăţime.....şi surpriza e mare pentru neaveniţi.....
    Am multe de povestit....timp să fie.......

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează ĂŽn acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează ĂŽn acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Dureros,dar adevarat!
    De srbncatalin ĂŽn forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 29.04.2013, 20:15
  2. Masini parcate cu adevarat ilegal
    De politiarutiera2 ĂŽn forumul ALTE TEME DESPRE POLITIA RUTIERA
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 11.04.2013, 22:38
  3. Ziua Femeii la Volvo Trucks: cu adevarat meseriase!!!
    De merlin ĂŽn forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.03.2013, 17:07
  4. Ei, aceste fete din masina sunt cu adevarat entuziaste!!!
    De merlin ĂŽn forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 02.03.2013, 01:13
  5. STOP ACCIDENTE RUTIERE! Dureros,dar adevarat!
    De srbncatalin ĂŽn forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 11.02.2013, 00:08

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •